Nadmierny pot u dziecka, lekarz mówi, że wyrośnie.

Choroby dziecięce, opieka nad dzieckiem oraz rozwój.
Blondyz
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 9 sty 2017, o 08:00

Nadmierny pot u dziecka, lekarz mówi, że wyrośnie.

Post autor: Blondyz »

Mój syn ma już 7 lat. Odkąd tylko nauczył się chodzić mam problem z jego potem.W okresie letnim nie musi biegać by strużki potu ciekły mu po buzi,zimą jest prawie to samo(w pokoju nie jest gorąco a w nocy ledwo go przykrywam kocem bo jest cały mokry od potu). Kilka razy mówiłam o tym lekarzowi ale on mi tylko powiedział że z tego wyrośnie.Mam trochę obawy co do tego bo mija kolejny rok a nie ma żadnej poprawy.Proszę o jakąś poradę co robić!
dimedicus

Re: Nadmierny pot u dziecka, lekarz mówi, że wyrośnie.

Post autor: dimedicus »

Powinna pani wykonać badania krwi w tym w kierunku tarczycy.
Peter88
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 24 sty 2016, o 19:36

Re: Nadmierny pot u dziecka, lekarz mówi, że wyrośnie.

Post autor: Peter88 »

Witam Cię, wiem co czujesz...

Polecam Etiaxil !!!! nie ma nic skuteczniejszego !! można go stosować na stopy, dłonie i pod pachy, używasz 1-2 razy w tygodniu i naprawdę, zero problemu!!
Ja go stosuje od kilku lat i każdemu wokół polecam jeśli ma problem.

a co do reszty ciała, na co nie ma antyperspirantów- popytaj w aptece o talki do ciała, podobno też są dobre.

mozna wypróbować tabl Perspi block (co do efektów nie gwarantuję).

Mój brat dostał świetny specyfik, URO KREM DO STÓP PRZECIW NADMIERNEJ POTLIWOŚCI 30 ML ( jeśli któryś ze specyfików Cie interesuję to poczytaj opinie na temat tego prodktu w necię )

I chyba to co jesz też ma wpływ na pocenie.

W przypadkach nadmiernej potliwości należy:

Pić 1 x dn szklankę naparu z łyżeczki pokrzywy.
Ograniczyć spożycie mięsa(wieprzowiny)tłuszczów zwierzęcych,cukry i ostre przyprawy(pieprz,imbir,curry,majeranek,lubczyk,czosnek itp)
Jeść dużo warzyw zielonych(sałaty,kapusty,seler naciowy,pietruszka itp)A także kasze(z wyjątkiem gryczanej)kwaśne napoje mleczne,płatki(przede wszystkim pszenne i jęczmienne)kiszonki.
3 x w tygodniu pic 1 dkg drożdży sparzonych szklanką tłustego mleka.
2 x w tygodniu dodawaj do kąpieli wywaru z rozdrobnionej kory dębu(łyżka) arcydzięgielu(2 łyżki)Składniki te gotować na wodzie w ilości 1 L, przez 10 minut.Dodać 2 łyżki mięty i odstawić z ognia.Po ostygnięciu przecedzony wywar wlać do wanny.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post