Odesłał pacjentkę z zawałem do domu, stanął przed sądem

Smutne i śmieszne działania,propozycje zmian w służbie zdrowia
Asystentka

Odesłał pacjentkę z zawałem do domu, stanął przed sądem

Post autor: Asystentka »

Wrocław: odesłał pacjentkę z zawałem do domu, stanął przed sądem
W środę (26 kwietnia) ruszył proces lekarza pracującego w Szpitalu MSWiA przy we Wrocławiu. Prokuratura zarzuca mu, że podczas pełnienia dyżuru naraził pacjentkę na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

Prokuratora oskarża lekarza, że podczas pełnienia dyżuru w czerwcu 2013 roku nieumyślnie naraził pacjentkę na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Zdaniem śledczych nie zachował ostrożności, poprzez zaniechanie przeprowadzenia należytej diagnostyki przed podjęciem decyzji o odmowie przyjęcia kobiety na oddział szpitalny.

Kobieta po powrocie do domu straciła przytomność. - Znów pojechaliśmy do szpitala. Lekarz przyjął ją już na oddział. Kilka godzin później otrzymaliśmy wiadomość, że mama nie żyje. Miała rozległy zawał - opowiada Gazecie Wrocławksiej syn pokrzywdzonej.

Prokuratura podkreślała dziś w sądzie, że były przesłanki do tego, aby podejrzewać u kobiety niedotlenienie mięśnia sercowego. Śledczy uważają, że lekarz przed decyzją o odmowie przyjęcia kobiety na oddział powinien skonsultować się ze specjalistą.

Oskarżony nie przyznał się do winy. Nie wiadomo jak się tłumaczył, ponieważ sąd, ze względu na tajemnicę lekarską, wyłączył jawność rozprawy.

Więcej: gazetawroclawska.pl/ biolog.pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post