Macica w ciazy

Profilaktyką, choroby żeńskiego układu płciowego, zaburzenia miesiączkowania, antykoncepcja hormonalna, mechaniczna, naturalna, ciąża, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, porady intymne
marta77
Użytkownicy
Posty: 16
Rejestracja: 29 lis 2015, o 19:30

Macica w ciazy

Post autor: marta77 »

Chciała bym opisac moj przypadek ,moze jest tu na forum lekarz ktory mnie uspokoi,bo wizyte ma dopiero 26,5 a do lekarza prowadzacego nie moge sie dodzwonic,mam 40 lat,to moja 3 ciaza pierwsza zakonczona cc 12 lat temu z powodu ulozenia miednicowego syna i odchodzacych wod,34 tydz ,druga ciaza obumarla w 10 tyg,w obecnej ciazy jestem w 24 tyg,w srode mialam usg dzieciatka oraz badanie macicy,z synkiem wszystko dobrze.Oto opis macicy-dlugosc kanalu szyjki macicy 45mm,zamknieta,w dolnym odcinku trzonu macicy,w miejscu blizny po cc na dl 12mm,uwidoczniono znaczne zcienczenie miesnia macicy do 2,9mm-zachowana ciaglosc miesnia macicy-zalecona kontrola i teraz moje pytanie czy do tego czasu wizyty moge spokojnie spac i czy nic mi nie grozi,lekarz ktory wykonywal badanie powiedzial tylko-wyglada na to ze wszystko jest prawidlowo.Pozdrawiam.
dimedicus

Re: Macica w ciazy

Post autor: dimedicus »

To może być miejsce po przebytym cc, jeśli to jest aż tak duże do 2,9mm to jest bardzo cienkie a że z czasem jeszcze będzie coraz cieńsze to radzę podejść jednak do swojego lekarza albo innego.
marta77
Użytkownicy
Posty: 16
Rejestracja: 29 lis 2015, o 19:30

Re: Macica w ciazy

Post autor: marta77 »

Rozmawialam dzis ze swoim lekarzem prowadzacyc powiedziala ze beda obserwowac,rozumiem ze rozne niebezpieczenstwa moga mnie spotkac w bardziej zaawansowanej ciazy np po 30 tyg ciazy?
dimedicus

Re: Macica w ciazy

Post autor: dimedicus »

Po prostu trzeba się oszczędzać,nie wysilać,jest to ciąża zagrożona i może dojść do przedwczesnego porodu i tak jak zalecono trzeba częściej wykonywać badanie kontrolne.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post