Co na lepsze trawienie. Jak poprawić swoje trawienie?

Porady dietetyczki, układanie zdrowej diety.
ridzin
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 10 lut 2016, o 08:53

Co na lepsze trawienie. Jak poprawić swoje trawienie?

Post autor: ridzin »

Zastanawiam się czy nie zacząć stosować większej ilości naturalnych probiotyków dla poprawienia trawienia,tylko nie wiem czy jest to prawidłowe więcej czy wystarczą jakieś ograniczone ilości.Mam tu na myśli jogurty,kefiry czy inne (nie wiem jakie preparaty)Może mi pani coś podpowiedzieć.
Dietka

Re: Co na lepsze trawienie. Jak poprawić swoje trawienie?

Post autor: Dietka »

Dla poprawienia trawienia najlepiej stosować dietę bogatą nie tylko w probiotyki ale tez w błonnik ( owoce, warzywa, kasze, ciemne pieczywo, otręby, śliwki suszone)i dużą ilość płynów. Nie wolno popijać tuż po posiłku bo płyny rozcieńczają soki trawienne i proces trawienia się wydłuża. Wydaje mi się że 1 duży kefir wystarczy, ewentualnie 500g jogurtu najlepiej naturalnego bez cukru. Można tez zakupić w probiotyki aptece.
Maria Malin
Użytkownicy
Posty: 12
Rejestracja: 4 maja 2016, o 11:57

Re: Co na lepsze trawienie. Jak poprawić swoje trawienie?

Post autor: Maria Malin »

A może najpierw spróbuj zbadać, czy nie masz jakichś uczuleń pokarmowych?
Nietolerancje pokarmowe mogą być przyczyną takich problemów.
Ja jestem po pierwszych konsultacjach w poradni Jasmed (w Oleśnicy).
Będę robić testy i ustalać dietę ze specjalistami.
Poszukaj gdzieś obok siebie takiej poradni, może skonsultuj się online?
Bo trochę szukasz po omacku.
Ostatnio zmieniony 4 lip 2016, o 18:30 przez Maria Malin, łącznie zmieniany 1 raz.
koralowa-ja
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 24 maja 2016, o 11:01

Re: Co na lepsze trawienie. Jak poprawić swoje trawienie?

Post autor: koralowa-ja »

Najlepsze będą produkty z błonnikiem - płatki, otręby, kasze, owoce i warzywa. Do każdego posiłku można dodawać, np. łyżeczkę otrębów, które pasują do słonych i do słodkich dań. Kiedyś jakoś nie mogłam się dno nich przekonać, ale wcale nie są takie złe.
Ważne są też płyny - najlepiej woda albo herbata ilości dostosowanej do trybu życia i potrzeb organizmu.
Na początek nie potrzeba większych zmian ani suplementów :)
nudiczki
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 3 cze 2016, o 08:01

Re: Co na lepsze trawienie. Jak poprawić swoje trawienie?

Post autor: nudiczki »

Warto wspomnieć też o warzywach strączkowych które moim zdaniem równiez pozytywnie wpływają na prace jelit. Czasami wiec lepiej jest zastapić nimi porcje mięsa do obiadu.
grubaśnyjac
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 6 mar 2017, o 19:34

Re: Co na lepsze trawienie. Jak poprawić swoje trawienie?

Post autor: grubaśnyjac »

Mi na lepsze trawienie pomagają zwykle nasze kochane ogórasy kiszone :) A najlepiej popite tą zalewą, w której są :) Dobrze to też łyknąć na kaca. Polecam ;) A jeśli już naprawdę się napcham jedzeniem, np. po jakimś grillu, to biorę czasem cholestil max. To dlatego, że moje drogi żółciowe niezbyt dobrze radzą sobie z bardzo tłustymi potrawami, więc lekarz powiedział, żebym łykał tabletkę w razie, gdybym jednak tych tłustych potraw się najadł ;)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post