Zasłabnięcia,uczycie tracenia przytomności,zawroty głowy,omd

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
lonaaa7
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 8 sty 2016, o 07:47

Zasłabnięcia,uczycie tracenia przytomności,zawroty głowy,omd

Post autor: lonaaa7 »

Od ponad roku lekarze szukaja przyczyny moich zasłabnieć. zaczeło sie za kierownicą, czułam jakbym zaraz miała utracić świadomości. Widzenie robiło się jakby zamazane, duszność szybkie bicia serca. Ucisk na skronie. Mrowienie po całym ciele i drętwienie nóg i rąk. Drżenie warg. Miałam robione eeg głowy
OPIS Badanie wykonano w czuwaniu. zapis zróżnicowany przestrzennie. Czynność podstawowa w odprowadzeniach ciemienio-potylicznych składa się fal alfa 11Hz o ampl. do 30 uV. w odprowadzeniach czołowych widoczny jest niskonapięciowy rytm beta. RZ obecna. HW i FS bez istotnego wpływu na zapis. zapis eeg w granicach normy
Miałam robione rtg kręgów szyjnych...na wykonanych zdjęciach odcinek szyjny w przeproście z niewielka rotocja w osi długiej. poza tym zmiana rtg nie stwierdza się.
rezonans magnetyczny lędźwiowo-krzyżowego.
Badania MR kręgosłupa L-S opcją Mielo-MR wykazuje
nieznaczna, płaską, o szerokiej podstawie proktuzję krążka międzykręgowego L5/S1, wypełniającą przedni tłuszcz nadoponowy. Danych dla ucisku korzeni rdzeniowych nie stwierdza się. Odwodnienie tego krążka. Wymiary kanału kręgowego w normie.
Mam boleści karku sztywnienie,,często mam ból głowy, skroń i zawroty głowy. miałam też silne bóle połowy lewej twarzy i uczucie igiełek na policzkach.
Leczę się tez u kardiologa tachykardia(wypadanie zastawki mitralnej trójdzielnej) Od zasłabnięć za kierownicom mam lęki, czuje sie niespokojna. Rano budzę się z bólem szyi i karku. mam początek zmian reumatycznych w rękach i stopach. Miałam robiony dopler żył szyjnych wyniki bez zmian. Proszę o pomoc, co mam robić? bo za długo mnie to męczy i dołuję.
dimedicus

Re: Zasłabnięcia,uczycie tracenia przytomności,zawroty głowy

Post autor: dimedicus »

Jak sądzę leczy się pani w poradni neurologicznej.Specjalnie znacznych zmian w kręgosłupie i eeg nie stwierdza się.które dawały by takie objawy,co nie znaczy ze ich nie ma.Ta niewielka rotacja oraz proktuzja może wskazywać(trudno ocenić na ile)na wspomniane objaw.Nie mogę ocenić w jakim stopniu,wynik nie wykazuje nacisku na nerw korzeniowy,jednak ten objaw może występować w niektórych pozycjach i powodować opisane objawy.Badanie wykonuje się w pozycji leżącej a co się dzieje w innych pozycjach?Może tu należy szukać przyczyny.
lonaaa7
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 8 sty 2016, o 07:47

Zasłabnięcia,uczycie tracenia przytomności,zawroty głowy,omd

Post autor: lonaaa7 »

najczęściej mam problemy kiedy głowę przechylam w dół lub przy jeździe autem. Zauważyłam ze wtedy ból sie nasila i spiętą mam szyje i kark. Stosuje ćwiczenia. ale czasami mam ostry ból karku nasilający się co powoduje, że nie mogę kręcić szyją ani ruszać ramionami. Dostałąm maście rozgrzewające, ale mało skuteczne. W pracy jeździłam dużo autem i zaczeły się problemy z karkiem i szyja.
dimedicus

Re: Zasłabnięcia,uczycie tracenia przytomności,zawroty głowy

Post autor: dimedicus »

To tylko potwierdza moje podejrzenia,że w niektórych pozycjach dochodzi do ucisku na nerw.Jak najbardziej wskazane żele na stany zapalne i przeciwbólowe(jest ich wiele w aptece bez recepty),masaż,prawidłowa postawa,wzmocnienie mięśni kręgosłupa.Nazywamy to kręgosłupem kierowcy.Wskazane stosować odpowiednie nakładki rehabilitacyjne dla kierowców.Można nabyć w sklepach ortopedycznych.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post