Nadżerka palca, problem ze stawami. Czy, to RZS

Choroby reumatyczne, zwyrodnienia układu kostno-stawowego, stany zapalnymi tkanki łącznej, rozpoznanie, leczenie oraz zapobieganie.
DanutaZ
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 7 sty 2016, o 19:50

Nadżerka palca, problem ze stawami. Czy, to RZS

Post autor: DanutaZ »

Witam uprzejmie!
Mój mąż od dłuższego czasu ma problem ze stawami . W maju i w lipcu przebywał na oddziale reumatologicznym. Badania nie wykazały nic poważnego. Miesiąc temu mąż zauważył zgrubienie na palcu, dziś odebrał wynik z rtg. Czy mogę prosić o interpretację?:

Pojedyncza nadżerka u nasady paliczna dalszego palca III ręki lewej. Obraz RTG może odp. RZS II stopień. Z góry dziękuję.
dimedicus

Re: Nadżerka palca, problem ze stawami. Czy, to RZS

Post autor: dimedicus »

Jest niewielka zmiana w paliczku dystalnym o charakterze umiarkowanym z objawami niszczenia kości,która odpowiada stopniowi II.Wskazane będzie leczenie modyfikujące przebieg chorobowy,leczenie farmakologiczne.
DanutaZ
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 7 sty 2016, o 19:50

Re: Nadżerka palca, problem ze stawami. Czy, to RZS

Post autor: DanutaZ »

Witam uprzejmie!
Ostatnio mój mąż zażywał mydocalm, a teraz reumatolog przepisała mu Katadolon, ale nie czuje się lepiej. Czy RZS jest już pewne, czy należy wykonać jeszcze jakieś badania. Czy są jakieś przeciwwskazania przy tej chorobie? Mąż pracuje na powietrzu.
dziękuję z poważaniem
admin. med.

Re: Nadżerka palca, problem ze stawami. Czy, to RZS

Post autor: admin. med. »

Do pełnej oceny wskazane wykonanie badań krwi ale sądzę,że lekarz zlecił już takie badanie.W tym przypadku nie ma specjalnych zaleceń.Leczenie p.bólowe,p.zapalne i p.obrzękowe.Jeśli dany lek nie pomaga lekarz powinien zmienić na inny.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post