Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka

Wszystko o dietach, ich rodzajach i stosowaniu.
boni1
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 1 sty 2016, o 19:02

Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka

Post autor: boni1 »

Witam! Przestrzegam reżimu diety przy zapaleniu żołądka, ale czytam w jednych zaleceniach wskazane są jogurty, a w innych nie zalecane. Nie pijam produktów mlecznych, ale zdrowy rozsądek mi podpowiada, że już lepszy byłby kefir (jest mniej kwaśny). W związku z powyższym mam pytanie - czy mogę pić kefir, bo jakby nie było organizm potrzebuje nabiału jednak (jak jadam to twarożek chudy małą kostkę na tydzień, a to jest mało). Czy mogę pić kefir co drugi dzień, czy zrezygnować. Pozdrawiam gorąco.
dimedicus

Re: Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka

Post autor: dimedicus »

boni1 pisze:Czy mogę pić kefir co drugi dzień, czy zrezygnować.
Można ale nie większej zawartości tłuszczy jak 2,5 %
boni1
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 1 sty 2016, o 19:02

Re: Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka

Post autor: boni1 »

Ponieważ nie są wskazane świeże owoce i warzywa - a co można jeść żeby dostarczyć witaminę C, która jest niezbędna dla organizmu? Aktualnie jem tylko świeżą pietruszkę i świeży koper (często robię koktajl z wodą blendując). Jak i czym jeszcze zwiększyć podaż witaminy C do organizmu?
Ponadto jakie zdrowe tłuszcze i w jakich ilościach należy wprowadzić, gdyż już wyglądam jak "wieszak" (do zupy łyżkę oliwy z oliwek, ale to mało przecież). Pozdrawiam
dimedicus

Re: Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka

Post autor: dimedicus »

To nie jest tak że musi być aż tak rygorystyczna dieta, można urozmaicać od czasu do czasu normalnym jedzeniem(np co 2-3 dzień)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post