Sztywne mięśnie od urodzenia.. co to może być

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
Maks
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 3 maja 2017, o 18:10

Sztywne mięśnie od urodzenia.. co to może być

Post autor: Maks »

Witam, otóż mam 17 lat i od urodzenia mam problem z miesniami. Ogólnie problem zaczął się od kiedy pamiętam, na początku myślałem że każdy tak ma, trudno mi było wejść po schodach bez wcześniejszej rozgrzewki, o wstawaniu z pozycji siedzącej i żeby od razu iść mogłem pomarzyć, musiałem przynajmniej kilka sekund postać i jakoś rozruszać nogi w miejscu, mięśnie mi sztywnieja jak się nie ruszam, czasem wystarczy 5 min żeby potem być jak drewno. Sam podejrzewałem miotonie thomsena bo wszystkie objawy się zgadzaly ale w mojej rodzinie pradziadek zmarł na SM. Dodam że objawy dotyczą całego ciała, ręce nogi głowa rece, wszystko sztywnieje wraz z buzia,czasem seplenie jak długo nic nie mówię, jak mamie powiedziałem jakiś rok temu to powiedziała że pójdziemy do neurologa i jakoś zapomniała A Ja się wstydzilem przypominać, i oto moje pytanie, czy duża jest szansa że to jest SM jak mój pradziadek na to zmarł ale moje objawy sa takie same od zawsze czasem słabsze czasem mocniejsze więc myślę że to choroba thomsena, pójdę w końcu do neurologa bo może to co innego i da się to wyleczyć... Ale chce się najpierw tu podpytac co sądzicie
dimedicus

Re: Sztywne mięśnie od urodzenia.. co to może być

Post autor: dimedicus »

Podejrzewam miotonie. Nie można ocenić bez osobistej wizyty,jaki to jest stan a to jest istotne dla diagnostyki i ew. wdrożenia leczenia. Z opisu nic nie wskazuje na SM.
Radzę podejść do swojego lekarza a ten skieruje do neurologa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post