Dąbrowa Górnicza: ginekologia ponownie w strukturach szpital

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
Asystentka

Dąbrowa Górnicza: ginekologia ponownie w strukturach szpital

Post autor: Asystentka »

Dąbrowa Górnicza: ginekologia ponownie w strukturach szpitala?

Szpital Specjalistyczny w Dąbrowie Górniczej przejmie zwrotnie od Perinatologii Śląskiej oddziały neonatologiczny i ginekologiczno-położniczy. Powodem takich zmian jest fakt, że oddziały w strukturze prywatnej firmy prawdopodobnie nie weszłyby do sieci szpitali.

Jak mówi wypowiadając się dla portalu naszemiasto.pl p.o. dyrektora Zagłębiowskiego Centrum Onkologii - Szpitala Specjalistycznego w Dąbrowie Górniczej Zbigniew Grzywnowicz, placówka planuje przejęcie oddziałów na zasadzie cesji kontraktu.

O takim samym rozwiązaniu mówi prof. Krzysztof Sodowski, prezes zarządu Perinatologii Śląskiej, zaznaczając, że cesja kontraktu zagwarantuje ciągłość i kompleksowość opieki dla rodzących mieszkanek Dąbrowy Górniczej i ich dzieci.

- ZCO wstąpiłoby w prawa i obowiązki podmiotu realizującego umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej zawartej wcześniej z NFZ - tłumaczy dyrektor Grzywnowicz.

Jak dodaje, przejęcie kontraktu z NFZ nastąpiłoby na podstawie art. 155 ust. 5 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. W takiej sytuacji świadczenia są wykonywane przez ten sam, co dotychczas personel, przy użyciu tego samego sprzętu i wyposażenia oraz w tym samym miejscu i czasie, ale już przez nowego świadczeniodawcę.

Po przekazaniu w czerwcu 2015 roku przez szpital niedoinwestowanych oddziałów ginekologiczno-położniczego i neonatologii spółce Perinatologia Śląska znacznie wzrosła tam liczba przyjmowanych porodów i jakość opieki perinatalnej.

Jak podaje portal naszemiasto.pl te oddziały w strukturach prywatnych prawdopodobnie znajdą się poza siecią szpitali, co spowoduje brak gwarancji finansowania świadczeń przez NFZ. Po powrocie w struktury szpitala finansowanie w ramach sieci będzie możliwe.
źródło: biolog.pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post