Magazyn Stomatologiczny, 4/2017

Książki dla lekarzy,studentów,pacjentów pomocne w poznaniu leczenia i chorób
Asystentka

Magazyn Stomatologiczny, 4/2017

Post autor: Asystentka »

Szanowni Państwo,


Tematem miesiąca bieżącego numeru jest PRZYGOTOWANIE DO LECZENIA STOMATOLOGICZNEGO, na który składają się 3 artykuły. Mnie szczególnie zaciekawiła praca dotycząca piaskowania zębów, które od wielu lat stanowi alternatywę dla maszynowego polerowania zębów, pozwalając szybko i skutecznie usunąć osady nazębne. W pracy tej omówiono szczegółowo wskazania i przeciwwskazania do zabiegu piaskowania, rodzaje proszków oraz zasady prawidłowej techniki wpływające na jego skuteczność i bezpieczeństwo, a tym samym minimalizujące ryzyko powikłań związanych z piaskowaniem. Natomiast w dziale STOMATOLOGIA PRAKTYCZNA moją uwagę przykuł artykuł dotyczący bezpieczeństwa pracy laserami stomatologicznymi. W artykule omówiono m.in. zagrożenia dla wzroku, skóry i innych tkanek, ryzyko związane z uwalnianym dymem i oparami podczas pracy laserem, zagrożenia pożarowe i elektryczne oraz sposoby zapobiegania wypadkom i powikłaniom, ze szczególnym uwzględnieniem roli inspektora do spraw bezpieczeństwa laserowego.

W Magazynie zamieściliśmy jak zawsze opisy ciekawych przypadków i streszczenie artykułu z czasopisma zagranicznego. Mam nadzieję, że każdy z Państwa znajdzie coś interesującego dla siebie.


prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski
Odbudowa ubytku kości części zębodołowej żuchwy bloczkiem kostnym allogennym
Zasady bezpiecznej pracy laserami stomatologicznymi
Druk 3D w chirurgii stomatologicznej
Załączniki
magazyn-stomatologiczny-4.jpg
magazyn-stomatologiczny-4.jpg (13.88 KiB) Przejrzano 1044 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post