Ból barku po pływaniu Żabką!

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
Torresinho
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2017, o 10:44

Ból barku po pływaniu Żabką!

Post autor: Torresinho »

Witam,

mam 26 lat i od zawsze jestem aktywny fizycznie. Niestety 2 miesiące temu podczas pływania "Żabką" pojawił się ból w prawym barku podczas odwodzenia ręki do boku. Ból ten nie występował podczas zmiany stylu na "Kraula". Co więcej oprócz bólu odczuwalne było jakby przeskakiwanie ścięgna czy czegoś w tym rodzaju w przedniej części barku (od strony klatki piersiowej). Zrobiłem zatem przerwe na regenerację (2-3 tygodnie), po tym czasie wróciłem do ćwiczeń na siłowni podczas których nie odczuwałem żadnych dolegliwości pomimo wykonywania ćwiczeń w różnych płaszczyznach. Wczoraj po około 2 miesiącach od urazu wróciłem do pływania i niestety podczas "Żabki" uraz powrócił praktycznie momentalnie przy pierwszych metrach.

Umówiłem się co prawda do lekarza z tym tematem jednak może ktoś miał podobny przypadek i chciałby się podzielić wiedzą i doświadczeniami.

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

P.S.
najbardziej dziwi mnie fakt, że na siłowni nic mi nie dolegało pomimo ćwiczeń z obciążeniem, natomiast podczas pływania ból wrócił praktycznie momentalnie, i to charakterystyczne przeskakiwanie, strzelanie w przedniej części barku.
dimedicus

Re: Ból barku po pływaniu Żabką!

Post autor: dimedicus »

Tu w każdym przypadku inaczej mięśnie,ścięgna pracują. Trzeba zrobić usg dla oceny stanu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post