Po wycięciu nerwiaka,bóle i obrzęk stopy,nie mogę chodzić.Co

Choroby reumatyczne, zwyrodnienia układu kostno-stawowego, stany zapalnymi tkanki łącznej, rozpoznanie, leczenie oraz zapobieganie.
ewcia
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2016, o 07:46

Po wycięciu nerwiaka,bóle i obrzęk stopy,nie mogę chodzić.Co

Post autor: ewcia »

Witam nazywam sie Ewa,zglaszam sie z porada,poneważ nie wiem co robic.otóż 6 tygodni temu miałam operaje dokladnie wycinali mi nerwiaka,z ktorym meczyłam sie dosc dlugo,byl on usadowiony miedzy 3 a 4 palcem u lewej stopy.Wszystko poszło ok.Doktor ktory mnie operował powiedzial ze do 6 tyg powinno sie zagoic ,poniewaz guz przebiegał pod palcem 4,i lekarze by nie uszkodzic nerwa przesuneli go co bylo powodem dlugo trwalego gojenia.Wszystko było w normie ,do czasu.Nie dawno bylam na wycieczce ,gdzie bardzo duzo chodziłam i oczywiscie dzien po ,w miejscu gdzie byl obrzek po operacji,znowu pojawil sie obrzek i bol,nie ma zadnych zmian na skorze tylko w srodku jest obrzek dokladnie tam gdzie byl przesuniety nerw.DZwoniłam do mego lekarza,(siedze za granica operacja byla w polsce)powiedzal ze, nie powinno juz byc zadnych komplikacji ,ale skoro mam obrzek musialam cos uszkodzic i podal mi nazwe zelu REPARIL .martwi mnie co moglo sie stac ,nie chodze nigdzie a jak po domu chodze to kuleje by jak najmniej uzywac stpoy.Prosze o porade,bo zwariuje .Pytalam lekarza czy mam wrocic do ploski powiedzial ze nie jest to konieczne.Nacieci mam na stopie miedzy 3 a 4 palcem.Najbardziej boli rano.Jaka tak ta rana mnie boli nie bardzo ale bol jednak jest.MAM nadzieje ze uzyskam jakas porade.
z POWAZANIEM EWA

_________________
ewcia
dimedicus

Re: Po wycięciu nerwiaka,bóle i obrzęk stopy,nie mogę chodzi

Post autor: dimedicus »

Spokojnie.Objaw jest naturalny i nie musiał być uraz na wycieczce.Jest Pani jeszcze krótko po zabiegu i zasadniczo dłuższe spacery są jeszcze niewskazane.W ranie pooperacyjnej jeszcze występują zmiany,blizny i obrzęki i potrzeba czasu do wygojenia.Obecnie przeciążenie spowodowało opuchliznę i do czasu aż nie zejdzie bóle będą występować.Występuje ucisk na nerw i stąd bóle.Proszę stosować żel.odpoczywać z uniesioną stopą powyżej kolana.I unikać dłuższych spacerów oraz długiego stania.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post