Przepuklina

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
Aleksandra.ss
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2017, o 12:34

Przepuklina

Post autor: Aleksandra.ss »

Witam,

Od paru miesięcy występowały u mnie dotkliwe bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Postanowiłam zrobić rezonans i taki oto jest jego wynik :

Badanie wykonano w sekwencji TSE, w obrazach T1 i T2 zaleznych, w płaszczyźnie strzałkowej i poprzecznej, jednofazowo. Spłycona lordoza lędźwiowa. Obniżenie wysokości krążka m/k L5-S1 z cechami dehydratacji. Na poziomie L3-L4, L4-L5 bez ewidentnych zmian. Na poziomie L5-S1 centralna przepuklina dyskowa w osi strzałkowej wielkości 8 mm, modeluje worek oponowy, otwory m/k zwęzone, w przewadze prawy.

Największy ból (który jest nie do zniesienia) odczuwam przy siedzeniu. Nie jestem w stanie usiedzieć na zajęciach dłużej niż 20min.
Dopiero 10 czerwca mam wizytę u neurochirurga w tej sprawie, jednak jakoś muszę przez ten czas funkcjonować.
Chciałabym się zapytać Państwa ..
Czy istnieją jakieś sposoby aby zmniejszyć ból przy siedzeniu, tak abym była w stanie znieść jakoś wykłady na uczelni?
Niestety masaże, które przeprowadza na mnie rehabilitant nie pomagają a brzuch już mi wysiada od leków przeciwbólowych.
Stosuje również wałek lędźwiowy McKenziego przy siedzeniu za poradą ortopedy ( niestety już mi nie pomaga).
Ostatnio mój stan się pogorszył, mam problemy z samodzielnym ubieraniem się przez ból pojawiający się przy nawet niewielkim pochylaniu, który promieniuje do prawej nogi.
Nie wiem czy to ma związek ale chciałabym również dodać, że mam częste bóle głowy ( wczoraj w nocy pojawiły się zawroty oraz głowa opadała mi na lewą strone ) oraz muszę częściej niż zawsze korzystać z toalety.

Z góry bardzo dziękuje Państwu za pomoc
dimedicus

Re: Przepuklina

Post autor: dimedicus »

Niestety w tym przypadku(jeśli są takie objawy) nie ma innej metody leczenia jak operacja
Tu już jest stosowany wałek lędźwiowy McKenziego, oczywiście konieczne maści/żele i odpowiednia i częsta zmiana pozycji. niestety nic innego nie można stosować skoro już praktycznie wszystkie możliwości wykorzystano( bez zabiegu)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post