Usuwanie zęba/ leczenie kanałowe

Choroby, leczenie zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej, tkanek jamy ustnej, stawu skroniowo-żuchwowego.
Pawel19
Użytkownicy
Posty: 17
Rejestracja: 24 lis 2016, o 00:34

Usuwanie zęba/ leczenie kanałowe

Post autor: Pawel19 »

Witam, strasznie boje się dentystów. Wstyd się przyznać, ale około 15 miesięcy temu dentysta oczyścił mi ząb i założył opatrunek. Po dwóch tygodniach mialem udać się na dokończenie leczenia kanałowego, stchórzyłem. Wizytę u dentysty mam dopiero za dwa tygodnie, ząb mnie nie boli dziąsło wygląda zdrowo. Domyślam się, że nie ma żadnych szans na uratowanie zęba i pozostaje tylko usunięcie. Ale w tej chwili zacząłem martwić się o swoje życie, słyszałem jak ludzie podczas usuwania zebów dostawali wstrząsów septycznych i umierali, czy grozi mi takie coś?
Laugh
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 85
Rejestracja: 16 maja 2016, o 10:33

Re: Usuwanie zęba/ leczenie kanałowe

Post autor: Laugh »

wieksza szansa na potracenie przez samochod ;)
idziesz i bierzesz znieczulenie, potem samo idzie, ważne żeby trafic na dentyste z dobrym podejściem, moja dentystka traktuje mnie jak dziecko ;) jak Warszawa to mogę ja polecić
na początku wychodziłem od niej caly mokry, teraz jest już znacznie lepiej :D
poza tym pewnie kanalowka załatwi sprawę i jeszcze pozyjesz z tym zebem ladne lata
Pawel19
Użytkownicy
Posty: 17
Rejestracja: 24 lis 2016, o 00:34

Re: Usuwanie zęba/ leczenie kanałowe

Post autor: Pawel19 »

Troszkę mnie uspokoiłeś :), generalnie sprawa wygląda tak, że ja nie boje się tak dentystów jak znieczulenia, mam fobie do igieł. Generalnie myślisz, że jeszcze da rade uratować zęba po dwóch latach zwlekania? On był do leczenia kanałowego. Został mi jeszcze drugi ząb zaplombowany w tym samym czasie, tylko że on jest chyba w miarę ok bo podczas zakładania opatrunku nie musiał być leczony kanałowo. No nic, czas wyleczyć wszystkie ząbki :) Nie można omijać dentysty szerokim łukiem.
Pozdrawiam, dzięki za dodanie otuchy.
koronka

Re: Usuwanie zęba/ leczenie kanałowe

Post autor: koronka »

Jeśli ząbek nie wykazuje dolegliwości, powinno się udać go wyleczyć, ale, to dopiero po otwarciu będzie można ocenić co się dzieje w środku.
Pawel19 pisze:słyszałem jak ludzie podczas usuwania zebów dostawali wstrząsów septycznych i umierali, czy grozi mi takie coś?
a gdzie to takie brednie opisują? Owszem zdarzają się różne przypadki ale są bardzo a bardzo sporadyczne.Proszę być spokojnym.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post