Dna moczanowa Dieta i jadłospisy

Książki dla lekarzy,studentów,pacjentów pomocne w poznaniu leczenia i chorób
Asystentka

Dna moczanowa Dieta i jadłospisy

Post autor: Asystentka »

Twoja dieta w dnie moczanowej jest już gotowa i sprawdzona przez dietetyków oraz ich pacjentów!

Zakładamy, że Czytelnik jest w stałym kontakcie z lekarzem prowadzącym i wie, na czym polega dna moczanowa, dlatego celowo pominęliśmy typowo medyczne aspekty choroby i skupiliśmy się na diecie.

Jako że jesteśmy zawodowymi dietetykami to wiemy, że istnieje
duża zależność między dietą a napadami dny. Ty też to wiesz
nie tylko od swojego lekarza, ale także z własnego, bolesnego
doświadczenia.

Przygotowaliśmy dla Ciebie zalecenia dietetyczne, jadłospis (5 posiłków dziennie) na cztery tygodnie (28 dni) oraz listy produktów (ogólne i szczegółowe), które pozwolą Ci samodzielnie komponować zdrowe posiłki.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby publikacja była jak najbardziej uniwersalna, a więc dla wszystkich z dną moczanową i składała się z produktów, które są łatwo dostępne. Pamiętaj jednak Czytelniku, że to Ty znasz siebie najlepiej i jeśli wiesz, że nie tolerujesz jakiegoś produktu lub po prostu go nie lubisz, zamień go na inny, który jest na liście dozwolonych.
Załączniki
dna-moczanowa-dieta.jpg
dna-moczanowa-dieta.jpg (5.13 KiB) Przejrzano 1270 razy
marlenaj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: 25 sty 2017, o 09:25

Re: Dna moczanowa Dieta i jadłospisy

Post autor: marlenaj »

Mam dnę moczanową. Początkowo byłam przerażona. Głównie dietą. NIe wiedziałam czy nie będzie to dla mnie trudne. Jednak jest to kwestia przyzwyczajenia. W sieci jest bardzo wiele poradników na temat tego co warto jest jeść, czego trzeba unikać. Nigdy nie lubiłam tłustych potraw, tak więc dla mnie akurat nie było absolutnie żadnym problemem.

Warto jest również wprowadzić do diety zioła. Szczególnie te o działaniu moczopędnym Jak na przykład:
liście mącznicy
liście brzozy
ziele skrzypu
korzeń lubczyku
korzeń mniszka lekarskiego
ziele nawłoci pospolitej.
doz.pl/czytelnia/a218-Dna_moczanowa_-_co_to_jest_leczenie_ziolami_objawy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post