Bol ramienia/dretwiejaca reka

Choroby reumatyczne, zwyrodnienia układu kostno-stawowego, stany zapalnymi tkanki łącznej, rozpoznanie, leczenie oraz zapobieganie.
Laugh
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 85
Rejestracja: 16 maja 2016, o 10:33

Bol ramienia/dretwiejaca reka

Post autor: Laugh »

Witam,

Od końca 2016 boli mnie reka w lokciu, dretwieie dloni. Na usg lokcia wyszlo tylko przeciążenie (silownia, challenge pompek). Ortopeda zalecil rehabilitacje.
Fizjo stwierdził, ze problem jest od rotatorów i zaczal je rozluzniac, ale nie pomoglo to w 100%, podejrzewa, ze to może być od kregoslupa.
Ortopeda wyslal mnie na badania reumatologiczne, wyniki poniżej, limfocyty jedynie sa powiększone. Co z tym fantem dalej robic? Wizyte u fizjo mam we wtorek, prawdopodobnie będzie mnie wysylal na rezonans kregoslupa.

Badanie Parametr Wynik Jednostka L H Norma
Morfologia krwi Leukocyty 6,51 tys/µl 4,2 9,1 N
Erytrocyty 5,1 mln/µl 4,63 6,08 N
Hemoglobina 15,2 g/dl 13,7 17,5 N
Hematokryt 46 % 40 51 N
MCV 89 fl 79 92 N
MCH 30 pg 26 32 N
MCHC 33,3 g/dl 32,3 36,5 N
Płytki krwi 235 tys/µl 150 400 N
RDW-CV 13,7 % 11,6 14,4 N
PDW 13,7 fl 9,8 16,1 N
MPV 10,9 fl 9,4 12,6 N
P-LCR 33,6 % 19,2 47,0 N
Neutrofile 2,94 tys/µl 2,00 7,00 N
Limfocyty 2,9 tys/µl 1,00 3,00 N
Monocyty 0,50 tys/µl 0,20 1,00 N
Eozynofile 0,19 tys/µl 0,02 0,50 N
Bazofile 0,02 tys/µl 0,0 0,1 N
Neutrofile 45,2 % 40,0 80,0 N
Limfocyty 43,9 % 20,0 40,0 H
Monocyty 7,7 % 2,0 10,0 N
Eozynofile 2,9 % 1,0 6,0 N
Bazofile 0,3 % 0,0 2,0 N
ALT ALT 27 U/l 0 41 N
CRP, ilościowo CRP 0,8 mg/l 0,00 5,00 N
TSH TSH 1,990 µIU/ml 0,270 4,200 N
anty-TPO anty-TPO 33,60 IU/ml 0,00 34,00 N
anty-TG anty-TG 15,10 IU/ml 0,00 115,00 N

Drugie pytanie, czy przy tych limfocytach mogę oddac krew honorowo? Chce isc w poniedzialek
Meneus

Re: Bol ramienia/dretwiejaca reka

Post autor: Meneus »

Nie ma nic poważnego w tych wynikach co budzić może niepokój.
Laugh pisze:Drugie pytanie, czy przy tych limfocytach mogę oddac krew honorowo? Chce isc w poniedzialek
nie ma przeciwwskazań.
Laugh
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 85
Rejestracja: 16 maja 2016, o 10:33

Re: Bol ramienia/dretwiejaca reka

Post autor: Laugh »

Troche się rozpisze, bo się sypie :)

Od tygodnia z kawałkiem boli mnie kciuk i wskazujący, rozciągam je, ale nic nie pomaga
W niedziele przejechałem 51km na rowerze, nie ruszałem go od 3 lat, może przesada, może nie, ale codziennie uprawiam sport, nawet zakwasow po tym nie mam
Wieczorem zaczal bolec mnie dość mocno nadgarstek, smarowanie, lod, 2 ibupromy nic nie pomogly usnąć, wiec się pomeczylem do 2-3 w nocy
Wczoraj wizyta u ortopedy > lekko pomacał, popatrzał zwrokiem olewczym > przeciążenie, smarować i chlodzic przez tydzień. Wieczorkiem doszedł do tego bol lokcia, wysmarowałem się, jakos powiedzmy, ze akceptowalnie przeszlo.
Usnalem na prawym boku, obudziłem się na prawym boku z bolem ... lewego lokcia ;) Dretwienie/bol
Ogolnie takze boli prawa kostka, kolano(już z 4 lata się mecze, karate slady zostawia:)), prawy bark > stad pomysl na reumatologa
Wizyte mam u reumatologa 25.5 dopiero
Przez tydzień zamierzam nic nie robic po pracy > joga/silownia/basen/rower, tylko ewentualnie saune zalicze
Jakie badania moglbym porobić do tego czasu? EMG lokcia/nadgarstka?
25.02 miałem MRI szyjnego:
lordoza szyjna zniesiona w pozycji badania
trzony szyjne prawidłowej wysokości, bez zmian ogniskowych
stawy miedzykregowe prawidłowe
na poziome C4/C5 widoczna jest lewostronna odcinkowa szer5mm protruzja zachylkowa modelujaca nieznacznie brzuszna powierzchnie rdzenia
nie stwierdza się cech dyskopatii i ucisku na korzenie nerwowe
rdzen szyjny bez nieprawidłowych zmian ogniskowych
25.05 MRI barku:
morfologia ACJ prawidlowa. Struktury kostne bez cech nieprawidłowej przebudowy kostnej; bez cech uszkodzenia Hilla Sascha i Bancarta. Czesciowe uszkodzenie centralne SST z niewielkim uszkodzeniem i obrzękiem obrabka gornego przedniego i następczym umiarkowanym zwężeniem przestreni podbarkowej do 5mm. Szerokosc szpary stawu ramiennego prawidlowa. Prawidlowa ilość plynu w jamie stawowej. Niewielka kolekcja plynu w kaletce podnaramiennej. Miesien naramienny prawidłowy. Sciegno mięśnia podgrzebieniowego, podłopatkowego, glowy długiej mięśnia 2glowego ramienia oraz wiezadlo kruczoramienne o prawidłowym przebiegu i budowie. Powierzchnie stawowe gładkie

z pewnoscia wina jest masowe klikanie smsów, co staram się zmniejszyć maksymalnie, pisze także lewa reka.
w pracy 9h na komputerze, myszki nie mogę wyeliminować, staram się lewa także uzywac
dimedicus

Re: Bol ramienia/dretwiejaca reka

Post autor: dimedicus »

Problem jest w pracy z komputerem.Najprawdopodobniej występuje tzw RSI (repetitive strain injury) czasem określany jako zespół myszy komputerowej.
Laugh
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 85
Rejestracja: 16 maja 2016, o 10:33

Re: Bol ramienia/dretwiejaca reka

Post autor: Laugh »

jak moge to potwierdzic?
a jak moge wyleczyc? Prace ciezko zmienic, jestem spedytorem, wiec komp komp komp
dimedicus

Re: Bol ramienia/dretwiejaca reka

Post autor: dimedicus »

Leczeniem zajmuje się neurolog. Zleci badania
Samemu to uprawiać sporty(najlepiej pływanie)
Co 45 minut,przerwa w pracy i ćwiczenia rąk,dłoni,spacer nawet w pracy w pokoju,w celu rozluźnienia mięśni
Masaże
Ważne zadbać o odpowiednie miejsce pracy, tzw energonomiczne
Laugh
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 85
Rejestracja: 16 maja 2016, o 10:33

Re: Bol ramienia/dretwiejaca reka

Post autor: Laugh »

no i lipa, usg: Podpochewkowe wysieki w sciegnach prostownikow palcow reki prawej. Ucisk na nerw promieniowy. Nie uwidoczniono zmian od strony dloniowej. Obraz ciesni nadgarstka
Laugh
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 85
Rejestracja: 16 maja 2016, o 10:33

Re: Bol ramienia/dretwiejaca reka

Post autor: Laugh »

up
dimedicus

Re: Bol ramienia/dretwiejaca reka

Post autor: dimedicus »

Nie ocenię na odległość czy tak jest,radiolog nie jest specjalistą.Radzę udać się do neurologa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post