Pediatrzy zachęcają do szczepień

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
Asystentka

Pediatrzy zachęcają do szczepień

Post autor: Asystentka »

Zdrowe dzieci powinny być bezwzględnie poddawane szczepieniom obowiązkowym, a im większa będzie świadomość zagrożeń, tym większe zezwolenie społeczne na szczepienia zalecane - przekonuje dr Aneta Górska-Kot, ordynator oddziału pediatrycznego Szpitala Dziecięcego im. prof. Jana Bogdanowicza w Warszawie.

Specjalistka zachęca do szczepień, ponieważ widzi efekty nieszczepienia, tj. dzieci, które chorują na sepsę, zapalenie opon mózgowych, ciężkie zapalenia płuc. Wskazuje, że tych przypadków mogłoby nie być, gdyby wcześniej skorzystano z dostępnej profilaktyki - informuje tvn24.pl

Dodaje, że szczepionka jest lekiem i tak jak każdy lek może powodować działania niepożądane. W jej opinii łagodne NOP-y, czyli niepożądane odczyny poszczepienne, np. zaczerwienienie rączki wokół wkłucia czy gorączka, nie stanowią takiego zagrożenia jak choroby przeciwko którym się szczepimy. A groźniejsze powikłania, np. wstrząs anafilaktyczny, który może być zagrożeniem życia, stanowią absolutnie pojedyncze przypadki.

Więcej: biolog.pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post