Bydgoszcz: protest przeciwko szczepieniom

Smutne i śmieszne działania,propozycje zmian w służbie zdrowia
Asystentka

Bydgoszcz: protest przeciwko szczepieniom

Post autor: Asystentka »

Przed Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy w poniedziałek ( 22 maja) protestowali przedstawiciele Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach "STOP NOP". Zebrani demonstrowali swój sprzeciw wobec obowiązkowym szczepieniom dzieci.

Protestujący zebrali się, aby przekazać wojewodzie kujawsko-pomorskiemu, petycję dotyczącą m.in zaprzestania grzywien za odmowę szczepień. Jak przekonywali, szczepienia wiążą się z ryzykiem.

3 czerwca przeciwnicy szczepień planują kolejny protest w Warszawie.

Rodzice którzy nie chcą szczepić dziecka mogą zostać nie tylko ukarani finansowo, ale także może im zostać ograniczona władza rodzicielska. W najlepszym przypadku rodzicom grozi nadzór kuratora, w najgorszym - odebranie dziecka i umieszczenie go w rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka.

Rozprawa w takiej sprawie odbędzie się 14 czerwca w Sądzie Rejonowym w Inowrocławiu. Sprawa dotyczy 3,5-miesięcznej Wandy, której rodzice nie zgodzili się na szczepienie w pierwszej dobie po porodzie - informowała Rzeczpospolita.

To niejedyny przypadek w Polsce, gdy sprawie nieszczepienia dziecka przygląda się sąd. W ostatnich miesiącach do Sądu Rejonowego w Pile wpłynęły trzy takie zawiadomienia. W jednym przypadku sąd wszczął postępowanie.

Więcej: biolog.pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post