MZ odpowiada ratownikom medycznym

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
Asystentka

MZ odpowiada ratownikom medycznym

Post autor: Asystentka » 27 maja 2017, o 07:56

Resort zdrowia opublikował w środę (24 maja) informację dotycząca realizacji postulatów ratowników medycznych. ”Bez względu na działania podjęte przez ratowników nasza propozycja jest aktualna. Przygotowujemy się do jej realizacji” - stwierdza MZ.

”W odpowiedzi na postulaty związków zawodowych zrzeszających ratowników medycznych przygotowaliśmy m.in. propozycje podwyżek. Bez względu na działania podjęte przez ratowników nasza propozycja jest aktualna. Przygotowujemy się do jej realizacji” - czytamy na stronie MZ.

Resort zdrowia zapewnia, że chce zwiększyć wynagrodzenia ratowników medycznych o 800 zł miesięcznie na tzw. etat przeliczeniowy - niezależnie od formy zatrudnienia - z czego: 400 zł zostanie przyznane od 1 lipca 2017 r., kolejne 400 zł (do łącznej kwoty 800 zł na etat przeliczeniowy w postaci dodatku do wynagrodzenia) zostanie przyznane od 1 lipca 2018 r.

Podwyżki otrzymają też pielęgniarki zatrudnione u dysponentów zespołów ratownictwa medycznego, będących podwykonawcami w pozaszpitalnym systemie PRM, które nie zostały objęte podwyżkami dla pielęgniarek i położnych w systemie 4×400 zł.

Nakłady budżetu państwa z tytułu podwyżek w zaproponowanej wysokości wyniosą około 37 mln zł w roku 2017 oraz około 111 mln zł w roku 2018.

”Obecnie pracujemy nad kwestiami formalnymi, które umożliwią skuteczne przekazanie podmiotom leczniczym środków na wzrost wynagrodzeń” - informuje MZ.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post