Echo serca: wynik

Schorzenia i wady układ krążenia, układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie tętnicze, choroby tętnic i żył
asiulka0209
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 20 gru 2015, o 12:39

Echo serca: wynik

Post autor: asiulka0209 »

Witam dość dawno nie pytałam o stan mojej zastawki, czy jej stan się pogorszył? Doczytałam, że teraz tutaj są udzielane odpowiedzi, więc postanowiłam napisać tu pod tym samym tytułem.
Jestem po badaniach i to są wyniki:

Lewa komora 32 mm/55 mm Mięsień IV (r): 9 mm Lewy przedsionek : 44 mm Ściana tylna (r): 8 mm Aorta: 31 mm Prawa komora: 24 mm Pień płucny: 26 mm Masa mięśnia lewej komory: 201g Zastawka mitralna: Poszerzenie pierścienia. Zmiany zwyrodnieniowe płatków zwłaszcza segmentu A2. Ekscentryczna, holosystoliczna, fala zwrotna opływająca wolna ścianę przedsionka, sięga jego sklepienie: ERO=0,3 cm@, MRRV=44 ml, VC=6 mm E/A: 1,5 IV Fala zwrotna: Zastawka aortalna: Trójpłatkowa V maks: 1,4 m/s Zastawka trójdzielna : TRPG=25 mmHg Fala zwrotna: II Zastawka płucna: V maks: 1,0 m/s Fala zwrotna: I/II Opis dodatkowy: LAA-24 cm2,m RAA-=15 cm2, RVD1=29 mm. E=124 cm/s, e' sept=8 cm/s. Obecny bardzo żywy spływ z żył płucnych do lewego przedsionka. Kurczliwość: prawidłowa Frakcja wyrzutowa: 70 % TAPSE: 27 mm. WNIOSKI: Komora lewa nieznacznie powiększona, o prawidłowej frakcji wyrzutowej, bez zaburzeń kurczliwości odcinkowej. Prawidłowa frakcja rozkurczowa komory lewej. Umiarkowana niedomykalność zastawki mitralnej. Łagodne powiększenie przedsionka lewej </b>
Badanie EKG: opis: <b>Oś serca pośrednia. Rytm zatokowy miarowy 60/min. Ujemne T w III, V1. Obecne niepatologiczne q w I,II,V5,V6. <b>
Holter EKG: opis: <b> W zapisie wykazano rytm zatokowy z minimalną częstością 48/min, średnią 63/min, maksymalną 126/min. Ponadto wykazano 10 dodatkowych pobudzeń komorowych oraz 36 dodatkowych pobudzeń nadkomorowych. Bez innych arytmii. Bez pauz RR.

Proszę o ocenę obecnego stanu mojej zastawki.
Dziękuję

_________________
asiulka0209
dimedicus

Re: Echo serca: wynik

Post autor: dimedicus »

Z tego co pamiętam( poprzedniego opisu) w porównaniu nadal występuje niedomykalność zastawki mitralnej ale nie jest ona duża,również nieznacznie pogrubiała struktura L.komory.
Generalnie nie ma specjalnych zmian. Oby tak dalej
asiulka0209
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 20 gru 2015, o 12:39

Re: Echo serca: wynik

Post autor: asiulka0209 »

Tak ;-) oby jak najdłużej .....Dziękuję
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post