Grudka (?) Na języku

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
koleś3005
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 29 maja 2017, o 16:24

Grudka (?) Na języku

Post autor: koleś3005 »

Witam,



Jakies 3-4 miesiace temu zrobila mi sie na jezyku grudka lub uwypuklenie ok. 3mm ? po prawej stronie jezyka. Myslalem ze to zwykla afta, czy jakies inne przejsciowe ustrojstwo i samo zniknie. Jednak minely juz miesiace a to nie znika i nie wiem co to jest? Bylem u rodzinnego dzisiaj to nie ma pojecia co to moze byc i odeslal mnie do stomatologa a pozniej do laryngologa ( zanim sie tam udam to troche minie wiec moze znajde tutaj jakas odpowiedz) Zdjecie moge wrzucic.

Grudka szczypi przy jedzeniu ostrych potraw, zaczalem smarowac to od dzisiaj aphtinem moze cos pomoze..

Pozdrawiam
dimedicus

Re: Grudka (?) Na języku

Post autor: dimedicus »

Zdjęcie wskazuje na brodawkę liściastą na bocznej powierzchni języka.
koleś3005
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 29 maja 2017, o 16:24

Re: Grudka (?) Na języku

Post autor: koleś3005 »

Dziękuje. Samemu mogę to wyleczyć czy koniecznie musze sie do laryngologa udać. Pozdrawiam
dimedicus

Re: Grudka (?) Na języku

Post autor: dimedicus »

Samemu? nie!
Podejść do lekarza. leczenie może też prowadzić stomatolog
koleś3005
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 29 maja 2017, o 16:24

Re: Grudka (?) Na języku

Post autor: koleś3005 »

Rozumiem. Do dentysty dopiero w poniedziałek. Co do tej brodawki. Jak wygląda proces leczenia? Mozna domyślam sie ze alkohol i tytoń odpada ? Jak to sie ma do bliskości z druga osoba ( wiem ze to glupuo brzmi mając cos na języku i jeszcze lgnac z tym do partnerki :D ) ale mam na myśli czy jest to zarazliwe przez kontakt fizyczny. Na internecie ciężko znaleźć cokolwiek na temat tej brodawki. Pozdrawiam
dimedicus

Re: Grudka (?) Na języku

Post autor: dimedicus »

Nie jest zaraźliwa, leczenie farmakologiczne
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post