Kurcz powiek czy uleczalne?

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
Owczarek123
Użytkownicy
Posty: 33
Rejestracja: 28 mar 2017, o 19:40

Kurcz powiek czy uleczalne?

Post autor: Owczarek123 »

Mam kurcz powiek od 9 lat, po prostu powieki mrugają gdy są zamknięte, nie są to tymczasowe tiki, jest tak cały czas, czy można to jakoś uleczyć ?
dimedicus

Re: Kurcz powiek czy uleczalne?

Post autor: dimedicus »

Czy nie występuje czasem jakiś stan zapalny? jak ze stresem,ciśnieniem czy przemęczeniem. A jak ze snem?
Włączyć wapno,magnez oraz potas i powinno się poprawić a jeśli nie trzeba wykonać badania
Owczarek123
Użytkownicy
Posty: 33
Rejestracja: 28 mar 2017, o 19:40

Re: Kurcz powiek czy uleczalne?

Post autor: Owczarek123 »

Nie wiem czy występuje stan zapalny, kurcz powiek mam na pewno, i jest to cały czas bez przerwy 24/24, to nie są tiki jak niektórzy mają, że raz na jakiś czas, stres często jest, ciśnienie cały czas około 150/100 puls około 90.
Jestem często przemęczony ale to wynika pewnie z tego, że biorę psychotropowe leki.
Bez leków ciągłego snu praktycznie nie ma, budzę się co godzinę właśnie przez kurcz powiek, po prostu mrugają powieki i nie można spać długo, bo to mnie budzi, jak kiedyś tego nie miałem to spałem 8 godzin w nocy bez przerwy. Śpię na dwie raty p 4-5 godzin tylko dzięki temu, że klozapol działa usypia. Jak raz nie wziąłem klozapolu to tak jak napisałem co godzinę dwie się budzę.
Owczarek123
Użytkownicy
Posty: 33
Rejestracja: 28 mar 2017, o 19:40

Re: Kurcz powiek czy uleczalne?

Post autor: Owczarek123 »

Byłem z tym u neurologa, powiedziała, że trzeba z tym żyć, czy na pewno nie da się z tym nic zrobić? Jest to kurcz powiek stwierdzony przez neurologa. Z tego co czytałem przypadłość tą ma znikomy procent ludzkości
Owczarek123
Użytkownicy
Posty: 33
Rejestracja: 28 mar 2017, o 19:40

Re: Kurcz powiek czy uleczalne?

Post autor: Owczarek123 »

To jak istnieje jakaś metoda nawet operacyjna żeby to zlikwidować ?
dimedicus

Re: Kurcz powiek czy uleczalne?

Post autor: dimedicus »

Leczenie w kolejności:
leki np benzodiazepiny albo inne
wstrzykiwanie toksyny botulinowej
ostateczność to operacja chirurgiczna
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post