POLSKA POZYCJA DEPRESYJNA od Gombrowicza do Mrożka i z powro

Książki dla lekarzy,studentów,pacjentów pomocne w poznaniu leczenia i chorób
Asystentka

POLSKA POZYCJA DEPRESYJNA od Gombrowicza do Mrożka i z powro

Post autor: Asystentka »

POLSKA POZYCJA DEPRESYJNA
od Gombrowicza do Mrożka i z powrotem
Książka Polska pozycja depresyjna stanowi dowód na istnienie rozprawy naukowej, która jest dziełem sztuki pisarskiej, i dzieła sztuki pisarskiej, które jest rozprawą naukową ujawniającą mądrość w zawirowaniach sensu, w przyspieszeniach frazy, w energii nagłych i niespodziewanych objawień, oślepień, rozjaśnień, degradacji i wywyższeń. Dawno nie spotkała mnie taka radość z lektury książki prezentującej psychoanalizę w działaniu wobec literatury. Poprzednim razem w podobne uniesienie wprawiła mnie rozprawa Gustawa Bychowskiego Słowacki i jego dusza. Studium psychoanalityczne, ale Bychowski napisał studium o Słowackim w roku 1930.
Prof. dr hab. Krzysztof Rutkowski


Szymon Wróbel jest profesorem filozofii w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN oraz na wydziale Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego. Jego główne dziedziny zainteresowań to: teoria władzy, teoria literatury, współczesne językoznawstwo i kogniwistyka oraz zastosowanie idei psychoanalitycznych w teoriach politycznych.
Jest autorem licznych książęk i artykułów naukowych. Jego ostatnie książki to: Deferring the Self oraz Grammar and Glamour of Cooperation. Lectures on the Philosophy of Mind, Language and Action, opublikowane w 2013 i 2014 roku przez wydawnictwo Peter Lang, natomiast po polsku: Ćwiczenia z przyjaźni oraz Lektury retroaktywne. Rodowody współczesnej myśli filozoficznej, opublikowane przez wydawnictwo Unversitas w 2012 i 2014 roku.
Załączniki
polska-pozycja-depresyjna.jpg
polska-pozycja-depresyjna.jpg (36.87 KiB) Przejrzano 757 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post