Interpretacja wyniku MR LS

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
Iwan89
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 16 gru 2016, o 16:39

Interpretacja wyniku MR LS

Post autor: Iwan89 »

Dzień dobry, miałem robiony Rezonans LS. Bardzo proszę o interpretację wyniku:

Badanie MR kręgosłupa lędźwiowego w sekwencji SE, FSE w obrazach t1, T2 zależnych w płaszczyźnie strzałkowatej i poprzecznej. Ostatnią wydzieloną tarczę m-dzykręgową traktuję jako poziom L5-S1.

Trzony zachowanej wysokości o prawidłowym sygnale szpiku

Odwonienie i zwężenie tarczy międzykręgowej L5-S1 jej centralna, szerokopodstawna protruzja na ok. 5-6 mm. z impresją na worek oponowy z przyleganiem do korzeni S1. Kanał kręgowy bez cech zwężenia -13 mm w wymiarze AP

Pozostałe tarcze bez cech dyslokacji

Stożek rdzenia bez zmian

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc
carboczar

Re: Interpretacja wyniku MR LS

Post autor: carboczar »

Spłycenie krążka międzykręgowego, zmiany zwyrodnieniowe, które objawiają się bólami
Pisał pan też w innym temacie o
Mam zdiagnozowane przewlekle niebakteryjne zapalenie prostaty.
zastanawiam się na ile powyższe zmiany w kręgosłupie mają wpływ na objawy prostaty.
Iwan89
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 16 gru 2016, o 16:39

Re: Interpretacja wyniku MR LS

Post autor: Iwan89 »

Niestety bóle kręgosłupa jak i objawy prostaty nie ustępują. Prostate zdiagnozowano jako niebakteryjne przewlekle zapalenie. Wszystkie badania daja prawidlowe wyniki. Zastanawiam sie caly czas nad tym czy moje problemy z kregoslupem i problemy z prostata sa w jakis sposob polaczone. Czy moze to byc jakis ucisk? Jakie badania moglyby to wyjasnic? Rezonans miednicy mniejszej, albo tomografia komputerowa? Jaki lekarz sie tym specjalizuje, chirurg ortopeda czy neurolog?

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post