Pępek

Profilaktyką, choroby żeńskiego układu płciowego, zaburzenia miesiączkowania, antykoncepcja hormonalna, mechaniczna, naturalna, ciąża, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, porady intymne
drjacek
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 9 cze 2017, o 14:01

Pępek

Post autor: drjacek »

Po kilku latach bardzo intensywnych badań nad pępkami i przyglądania się im prezentuję następujące wnioski.
Podstawowym czynnikiem, od którego uzależniony jest wygląd pępka jest zawiązanie pępowiny. Każda z położnych robi to nieco inaczej, lecz w danej placówce(a często nawet i całym mieście) powtarzają od siebie ten wzorzec. Sporo zależy więc od miejsca naszego urodzenia. Jeśli pępowina została dobrze zawiązana, to kikut pępowinowy odpada w całości(taka osoba zawsze będzie miała wklęsły pępek niezależnie od figury), z kolei jeśli nie, to część zostaje tworząc tzw. wypukły pępek. Może on jednak zostać ukształtowany przez mięśnie w taki sposób, że one "wciągną" go i powstanie tzw. "dziurka". Jednak w wyniku intensywnych ćwiczeń mięśni brzucha może on stać się ponownie wystający. Podobnie rzecz się ma wtedy, gdy taka osoba przytyje. Pępek "chowa" się wtedy, a jeśli schudnie, to z powrotem staje się wystający. Zdarza się więc, że są miasta, w których praktycznie wszyscy mają wklęsły pępek, ponieważ wszystkie położne robią to dobrze.
admin
Administrator
Administrator
Posty: 55
Rejestracja: 19 lis 2015, o 21:50

Re: Pępek

Post autor: admin »

Będę szczery, nie zastanawiałem się nad tym problemem, jednak po przeczytaniu Twojego postu, jestem przekonany, iż rzeczywiście masz rację. Wielu rodziców, do których i ja się zaliczam, zainteresowanie pępkiem dziecka interesuje się tylko w pierwszych dniach życia. Wspólnie z żoną pielęgnowaliśmy ten kikucik przez ponad 2 tygodnie i już miałem wrażenie, iż jest mu tak dobrze, że nigdy nie odpadnie.
Jeśli możesz postaraj się swoje spostrzeżenia opisać bardziej szczegółowo, to ciekawy temat, dotyczący przecież każdego, a szczególnie te osoby, które nadal nie potrafią zaakceptować swojej dziurki lub charakterystycznej wypukłości.
Bardzo liczę na Twoją aktywność... ;)
drjacek
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 9 cze 2017, o 14:01

Re: Pępek

Post autor: drjacek »

Myślę, że udało mi się wyczerpać temat, chociaż może to być kwestia tego, że nic sobie więcej nie przypomnam. Jeśli jesteś zainteresowany, to proszę jeszcze o pytania ;)
admin
Administrator
Administrator
Posty: 55
Rejestracja: 19 lis 2015, o 21:50

Re: Pępek

Post autor: admin »

Jeśli ten temat uważasz za wyczerpany, to może masz inne ciekawe spostrzeżenia?
drjacek
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 9 cze 2017, o 14:01

Re: Pępek

Post autor: drjacek »

Nawoływałbym do tego by szukać sposobów wiązania pępowiny w taki sposób, by pępek wyglądał estetycznie. Niestety sposoby wiązania wykraczają już poza moje kompetencje, więc pozostawiam to dalszej dyskusji.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post