Nagła nietolerancja?

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
The_Who
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 11 cze 2017, o 22:57

Nagła nietolerancja?

Post autor: The_Who »

Witam. Nie powiem, żeby mój żołądek był entuzjastą niezdrowego jedzenia, a już w szczególności chipsów, ale ostatnio zaczął reagować na nie bardzo silnym bólem. Odstawiłam zupełnie, ale zdarzało mi się sięgać czasami po cheetosy (chrupki kukurydziane, ale smakowe). Nic się nie działo, aż do dzisiaj. Najpierw dość silny ból brzucha, potem wymioty. Po wymiotach przeszło. Zastanawiam się nad wykonaniem badań, bo w zasadzie mam genetyczne predyspozycje do raka jelita grubego z jednej strony rodziny (i ładuję w siebie taki syf, wiem, ale na coś trzeba umrzeć), a z kolei z drugiej strony tata ma zespół jelita drażliwego. Tu co prawda nie ma chyba odpowiednich badań co do dziedziczności, ale są takie badania, które wykazały, że jednak częściej się zdarza u osób z takim przypadkiem w rodzinie. Na profilaktykę raka jeszcze teoretycznie za wcześnie, ale czy ze względu na te objawy powinnam się udać na badania? I czy jest jakaś możliwość badań innych niż endokolonoskopia? Pozdrawiam serdecznie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post