Problem gastryczny

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
boni1
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 1 sty 2016, o 19:02

[Link] Zapalenie odbytnicy o średnim nasileniu

Post autor: boni1 »

Poczytaj sobie ten wątek: zapalenie-odbytnicy-o-srednim-nasileniu ... 31081.html
- oby Ciebie nie dotyczył - może kolonoskopia na coś wskaże?
Całe szczęście, że poszedł do lekarza chłopak, a tyle się męczył, bo się bał. Ja zacząłbym od kolonoskopii, ale to Twój wybór. Życzę zdrowia. Pozdrawiam
Cryspi
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 19 kwie 2017, o 11:18

Re: Problem gastryczny

Post autor: Cryspi »

Dzięki, momentalnie zrobiło mi się gorąco ;)
Cryspi
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 19 kwie 2017, o 11:18

Re: Problem gastryczny

Post autor: Cryspi »

No ale marker CAE odpowiadający nowotworowi jelita grubego jest poniżej normy. Czy to nie znak, że raczej małe jest prawdopodobieństwo nowotworu?
Mój wynik to <0.50 przy normie 2,5
boni1
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 1 sty 2016, o 19:02

Re: Problem gastryczny

Post autor: boni1 »

Nie nastawiaj się psychicznie,że od razu nowotwór - zbadaj swoje jelito grube. Lekarz Dimedicus Ci pisał wyżej w poście, że może być ZJD (zespół jelita drażliwego) i zrób tą kolonoskopię i usg jamy brzusznej, a nie szukaj nowotworu w sobie i nie męcz się fizycznie i psychicznie. Trzeba znaleźć przyczynę takie stanu zdrowotnego!!! Pozdrawiam
marlenaj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: 25 sty 2017, o 09:25

Re: Problem gastryczny

Post autor: marlenaj »

Równeiż jestem zdania,że nie ma sensu panika. Chociaż pewnie łatwo jest mi tak mówić jak wyniki sa złe i wiele osób wyobraża sobie najgorsze.... Również proponuję zadbać o jelito. Najlepiej ziołami. I potem zobaczyć czy się poprawia.
Jeśli mogę zasugerować jakiś środek to będzie to Procto Vitale. Skład produktu jest bardzo dobry i często jest przypisywany przez lekarzy osobom z problemem hemoroidow oraz z problemami jelita grubego (są to jednak zioła tak wiec można dostać je bez recepty).
Cryspi
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 19 kwie 2017, o 11:18

Re: Problem gastryczny

Post autor: Cryspi »

Kolonoskopie będę miał dopiero 14 czerwca. Dopiero wtedy gdyż nie posiadam środków na prywatny zabieg a taki był najszybszy na NFZ.
Czy coś się zmieniło od ostatniego razu gdy się tu wypowiadałem?
Nie mam już uczucia ucisku pod żebrami. Uczucie to "zeszło" w dół w okolice dolnego prawego boku.
Mam tam bliznę, gdyż miałem jako roczny chłopiec zabieg usunięcia przepukliny pachwinowej. Dokładnie pod tą blizną jest taka twarda strefa. Nie jakiś guzek czy coś ale taki twardy fragment. Nie boli przy nacisku ani nawet jak uderzam się w brzuch otwartą dłonią. Nie jestem też w stanie powiedzieć czy tak miałem od zawsze, gdyż nie zwracałem na to jakoś wcześniej uwagi.

Byłem też u lekarza. Dała mi skierowanie pod badanie na jaja pasożytów. Ku mojemu zdziwieniu wynik nie wskazał na owsiki. Wynik wskazał obecność jaj glisty ludzkiej. Cała rodzina zastosowała leczenie i dopiero za 2 tyg mam zrobić ponowne badanie. Dlaczego zdziwiło mnie, że nie wykryto u mnie owsików? Nawet w dzień pobrania materiału do badania na kale była mała biała glistka. Byłem pewny, że to owsik (nawet umieściłem go w probówce). Nie znam się, może to nie owsik a mała glista??

Zapomniałem wspomnieć pisząc ten temat o jednej ważnej rzeczy. Mam nie leczoną przepuklinę pępkową. Nigdy mi nie dokuczała (poza gdy ktoś albo ja sam próbował dotknąć mojego pępka).
Miałem wystający pępek, który z biegiem lat wklęsnął się ale dyskomfort przy dotyku pozostał. Byłem z tym u kilku chirurgów i każdy mówił, że jest to zbyt małe żeby mnie męczyć zabiegiem.
Czy to możliwe że wszystkie moje opisane objawy są wynikiem glisty ludzkiej (nie udokumentowanych owsików) lub odnowienia przepukliny pachwinowej??
Miałem też robione badania na krew i mocz. Podręcznikowo jak zwykle.
dimedicus

Re: Problem gastryczny

Post autor: dimedicus »

Cryspi pisze:Czy to możliwe że wszystkie moje opisane objawy są wynikiem glisty ludzkiej
Tak to jest możliwe. I wysoce prawdopodobne.
Cryspi pisze:odnowienia przepukliny pachwinowej??
Nie uważam
ailana
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 141
Rejestracja: 15 lis 2016, o 12:48

Re: Problem gastryczny

Post autor: ailana »

marlenaj pisze:Równeiż jestem zdania,że nie ma sensu panika. Chociaż pewnie łatwo jest mi tak mówić jak wyniki sa złe i wiele osób wyobraża sobie najgorsze.... Również proponuję zadbać o jelito. Najlepiej ziołami. I potem zobaczyć czy się poprawia.
Jeśli mogę zasugerować jakiś środek to będzie to Procto Vitale. Skład produktu jest bardzo dobry i często jest przypisywany przez lekarzy osobom z problemem hemoroidow oraz z problemami jelita grubego (są to jednak zioła tak wiec można dostać je bez recepty).
Również moge polecic. Nie tylko dla problemów z hemoridami ale ogolnie jako środek wspomagajacy jelito grube.
Awatar użytkownika
tobiaszr
Użytkownicy
Posty: 74
Rejestracja: 17 maja 2017, o 12:10

Re: Problem gastryczny

Post autor: tobiaszr »

Gdzie konkretnie mogę to kupić?
ailana
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 141
Rejestracja: 15 lis 2016, o 12:48

Re: Problem gastryczny

Post autor: ailana »

Pytasz się o procto Vitale tak? W aptekach chociaz znajdziesz raczej jedynie w tych wiekszych. Jeśli nie będzie to możesz zamówić w sieci na stronie od producenta (sama kupuję w taki sposób, jest to dla mnie jednak wygodniejsze ponieważ kurier przywozi mi środek po 2 dniach, poza tym cena jest niższa niż jakbym miała kupować stacjonarnie).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post