Uraz kolana, uszkodzenie łąkotki

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
mariuszf50
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 16 cze 2017, o 10:59

Uraz kolana, uszkodzenie łąkotki

Post autor: mariuszf50 »

Witam,
W czasie gry w piłkę doznałem kontuzji(miesiąc temu). Badanie USG wykazało uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej szczególnie rogu przedniego i trzonu (badanie w załączniku). Podczas chodzenia czuję jak od czasu do czasu przemieszcza mi się kość w kolanie co skutkuje lekkim zablokowaniem kolana. Jakie leczenie mógłbym przyjąć. Czy rezonans magnetyczny + rehabilitacja to dobry pomysł?
dimedicus

Re: Uraz kolana, uszkodzenie łąkotki

Post autor: dimedicus »

Czy rezonans magnetyczny + rehabilitacja to dobry pomysł?
Oczywiście, trzeba postawić diagnozę
Na podstawie takiego opisu można stosować tylko leczenie zachowawcze co zalecono.
kaletka

Re: Uraz kolana, uszkodzenie łąkotki

Post autor: kaletka »

najlepiej zawsze, w pierwszej kolejności udać się do lekarza, a wydaje mi się że dobry fizjoterapeuta zawsze pomoże, warto pilnować się z takimi problemami na bieżąco bo u mnie wyszła artoza kolana zaniedbana no i teraz badania kliniczne będą, no ale mogłam się za to wcześniej zabrać nie ukrywajmy
Kolaka
Użytkownicy
Posty: 10
Rejestracja: 17 lip 2017, o 20:16

Re: Uraz kolana, uszkodzenie łąkotki

Post autor: Kolaka »

Zdecydowanie w pierwszej kolejności powinno się wybrać do lekarza. Możliwe, ze skieruje Cię na badanie rezonansem lub rentgen. Ja ostatnio miałam robioną diagnostykę kolan w [mod] ponieważ strasznie zaczęły mnie boleć i miałam wrażenie takie tarci w nich kością o kość.Okazało się, ze mam wytartą maź stawową i potrzebuje zastrzyków kolagenowych w staw kolanowy aby odbudować ją.
Awatar użytkownika
rezzi
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 18 wrz 2017, o 11:07

Re: Uraz kolana, uszkodzenie łąkotki

Post autor: rezzi »

Ja skręciłam kolano podczas sprintu.
Skierowano mnie na rezonans magnetyczny, który wykazał uszkodzenie wszystkiego co się da na poziome III / IV. Lekarz rodzinny pytał mnie, jakim cudem ja jeszcze chodzę, skoro kolano mam do wymiany!
W kolanie zbierał się płyn, ściągali go co tydzień, no ale co to za leczenie... :/
Trafiłam do specjalisty, który na podstawie zdjęcia rentgenowskiego mógł zdziałać cuda. Nastawił mi kolano, naświetlił i od tej pory problem jakby się rozwiązał.
Awatar użytkownika
Cookie
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2017, o 00:55

Re: Uraz kolana, uszkodzenie łąkotki

Post autor: Cookie »

Niestety urazy kolana mają to do siebie, że lubią powracać i potrafią się ciągnąć latami. W wielu przypadkach nie da się obejść bez zabiegu. Dla mnie wszystkie urazy związane z kolanami należą do jednych z najgorszych.
Alojzy
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2017, o 23:04

Re: Uraz kolana, uszkodzenie łąkotki

Post autor: Alojzy »

Mam znajomego który też ma uraz kolana i bez operacji się nie obejdzie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post