Problem z przełykiem, jak sobie poradzić?

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
Lucass
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 20 cze 2017, o 12:47

Problem z przełykiem, jak sobie poradzić?

Post autor: Lucass »

Witam mam problem z przełykiem,zaczęło się to w listopadzie gdy dostałem kilkudniowego bólu gardła i około 4dniowej chrypki po nich nastało permametne uczucie ucisku w okolicy krtani.Udałem się wtedy do lekarza,nie zauwazyła nic niepokojacego lecz zlecila badanie EKG,prześwietlenie klatki piersiowej,badanie moczu oraz krwi oraz skierowanie do laryngologa,pani doktor laryngolog stwierdziła że nie widzi nic niepokojącego i przepisała mi leki wysuszające które nic nie pomogły.Dziś dostaje częstej zgagi codzinnie lub co 2-3dni,ucisk w gardle pozostał oraz dostałem brązowego nalotu na języki,po serii antybiotyków(sumed 500mg) oraz nystatynie nie widzę poprawy a ucisk dalej występuje nie mam zaburzenia przełyku oraz oddycham normalnie.Lekarka nie ma pojęcia co mi dolega,oczywiscie jak przystało na 21 wiek przeszukałem cały internet,pierwsze na co wpadłem to rak przełyku co mnie bardzo zaniepokoiło,kolejny był refluks a na koncu przepuklina w przełyku.Czy mozliwe ze po pierwszych badaniach EKG,przeswietleniu,badaniu moczu krwi i laryngolog nic nie zauważyl?Chiałbym jeszcze dodać ,że czasami jest lepiej i nie czuje tego przełyku czasami gorzej i wydaje mi się że się dusze(to tylko wyobrażenie moje,ponieważ oddech mam w porzadku).
dimedicus

Re: Problem z przełykiem, jak sobie poradzić?

Post autor: dimedicus »

Lekarz I kontaktu albo gastrolog, Ma pan refluks.
Leczenie dieta lekkostrawna,leki z gr IPP,leki poprawiające perystaltykę jelit oraz probiotyki
Lucass
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 20 cze 2017, o 12:47

Re: Problem z przełykiem, jak sobie poradzić?

Post autor: Lucass »

Dziekuję za odpowiedź w takim razie wybieram sie odrazu do gastrologa,czy mozliwe jest iz po pol roku moze wystapic stan przedrakowy czy za wczesnie ?
dimedicus

Re: Problem z przełykiem, jak sobie poradzić?

Post autor: dimedicus »

Nie sądzę aby to był na tym etapie stan in situ. Oczywiście badanie pozwoli na ocenę stanu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post