Wyniki Badania Rezonansu

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
Przemo_sm1
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 26 cze 2017, o 11:11

Wyniki Badania Rezonansu

Post autor: Przemo_sm1 »

Witam
Bardzo prosze o wytlumaczenie mojego wyniku Badanie MR kręgosłupa ledzwiowego bez kontrastu badaniem w płaszczyńcach poprzecznych objęto przestrzenie miedzykregowe od poziomu L1/L2 Zniesienie fizjologicznej lordozy ledzwiowej. Dyskretne prawowypukłe skrzywienie kregoslupa ledzwiowego. Zachwana prawidłowa wysokość i sygnał trzonów ledzwiowych. Odwodnienie i nieznaczne obniżenie wysokości krążka miedzykregowego L4/L5. Obniżenie wysokości krążka miedzykregowego L4/L5. Na poziomie L3/L4 centralno prawoboczna przepuklina materiału krążka miedzykregowego wpuklajaca sie do kanalu kręgowego na gl.3,5mm powodujaca impresje na worek oponowy jego wymiar AP na tym poziomie waski- 8mm oraz splycenie prawego zachylka korzeniowego bocznego,bez ewidentnych cech draznienia struktur nerwowych. Na poziomie L4/L5 szerokopodstawne uwypuklenie pierścienia wloknistego (bulging). Na gl.do 3mm powodujaca impresja na worek oponowy jego wymiar AP na tym poziomie wąski-10mm. Na poziomie L5/S1 szerokopodstawne uwypuklenie materiału krążka miedzykregowego na gl.2,5 mm bez cech stenozy kanalu kręgowego : na tym poziomie możliwe draznienie prawego korzenia nerwowego L5 w otworze miedzykregowym. Na pozostalych poziomach krążki miedzykregowe bez cech dyslokacji. Stożek rdzenia w normie, na poziomie L1. Bardzo prosze o interpretacje wyniku.
dimedicus

Re: Wyniki Badania Rezonansu

Post autor: dimedicus »

Zmiany zwyrodnieniowe na poziomie L1-S1,dodatkowo na poziomie L3/L5 stenoza bezwzględna,odwodnienie k/m, przepukliny.
Całość może się objawiać bólami,problemami z kręgosłupem. bez kwalifikacji do operacji.Leczenie farmakologiczne oraz rehabilitacja.
Przemo_sm1
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 26 cze 2017, o 11:11

Re: Wyniki Badania Rezonansu

Post autor: Przemo_sm1 »

A moge normalnie pracowac?Pracuje na budowie ,bylem 30 dni na zwolnieniu troszke przeszlo ale czuje silny ucisk przy schylaniu I po godzinie pracy zaczyna ciagnac do posladka martwi mnie to i bo boje sie ,ze raz cos dzwigne I cos mi trzasnie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post