Dyskomfort w prawym i lewych nadbrzuszu

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
Czesiek86
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 23:34

Dyskomfort w prawym i lewych nadbrzuszu

Post autor: Czesiek86 »

Witam, w pazdzierńiku miałem atak bólowy z lewym i prawym nadbrzuszu oraz w dołku pod mostkowym. W tamtym okresie miałem duży jadłowstęt, schudłem około 10 kg. Do tego doszły słabe stolce. Bóle nienustepowaly po wypróżnieniu i miały charakter kolkowy, piekący(szczególnie w dołku pod mostkiem). Od tego czasu miałem wykonane dwie gastroskopię i wykryto Helicobacter. Po przyjęciu antybiotyku bóle ustąpiły, jednak po pewnym czasie wróciły, stolec stał sie zielony i badania na resztki pokarmowe wykazywały obecność resztek pokarmowych. Po konsultacji z gastrologiem zacząłem przyjmować antybiotyk Xifaxan, który nie zmienił jakości stolcow. Miałem wykonane TK jamy brzusznej i wszystko jest bez zmian w USG tak samo. Badania krwi: morfologia krwi, próby wątrobowe, trzustkowe(choć w dolnych granicach normy) sa w normie, amylaza w moczu 145 gdzie 450 jest granica. Jestem w trakcie przyjmowania drugiej serii antybiotyku Xifaxan i w tej chwili kolor stolca wrócił do normy, choć w stolcu nadal występują resztki pokarmowe. Ostatni wynik stolca:
Barwa jasnobeżowy
Odczyn pH 6
Spoistość uformowany
Ziarna skrobi - liczne
Włókna mięsne - dość liczne
Włókna roślinne - dość liczne
Tłuszcz - nieznalezione

Tłuszcz był obecny tylko w pierwszym badaniu kalu na samym początku, później juz nie wystąpił. Od października kiedy wystąpił atak zarzucam Kreon i stosuje lekko strawna dietę. Trzytylem trzy kilo, ale jednak więcej nie moge. Teraz wazę 95 kg przy 192 cm wzrostu. Niestety mam wrażenie, ze obecne leczenie nie przynosi rezultatów. Cały czas mam dyskomfort w lewej klatce piersiowej, bo występuje on 2 cm pod lewym skutkiem i to uczucie czegoś nad pępkiem. Chciałbym zapytać sie co to moze byc??Gastrolog kategorycznie wyklucza trzustkę, bo twierdzi, ze badania tego nie wykazują. Czy moze byc to nie zaleczone HP?? No i mam obawy czy sobie nie zrobię krzywdy przyjmując jeszcze jedna dawkę Xifaxan za miesiąc, bo gastrolog chce, abym przyjął go trzy razy co miesiąc.


Ps ostatni wynik stolca

Barwa jasnobrązowa
Odczyn pH 6,5
Spoistość uformowany
Ziarna skrobi - nieliczne
Włókna mięsne - pojedyncze
Włókna roślinne - pojedyncze
Tłuszcz - nieznalezione

Tamten jest przed ostatni.
dimedicus

Re: Dyskomfort w prawym i lewych nadbrzuszu

Post autor: dimedicus »

Po eradykacji Hp może zajść konieczność powtórzenia leczenia, czasem tak bywa.
Czy są stosowane leki z gr.IPP(inhibitory pompy protonowej) jest tu problem gastryczny związany z przemianą trawienia.
Czy są stosowane również probiotyki?
Proszę też wdrożyć reżim żywieniowy(dział diet)
Czesiek86
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 23:34

Re: Dyskomfort w prawym i lewych nadbrzuszu

Post autor: Czesiek86 »

Tak przyjmuje Polprazol 40 codziennie rano przed śniadaniem. W ciągu dnia conajmniej dwa jogurty naturalne dziennie. Probiotyki mam zacząć stosować po wybraniu antybiotyku. Nie jem smażonego i surowego, prócz bananów. Pije siemię lniane. Jeśli chodzi o HP to uważam, ze bakteria nie jest powiązana z bólami. Nie mam bólów nocnych, a jedynie czemu mogę je przypisać to występują one po posiłkach. Stolec jest regularny codziennie rano. Za to jest obfity i wypełnia cały dołek gdzie stoi woda. Jeśli chodzi o bóle to są to bóle, które w ogóle nie są bólami w środku jamy brzusznej, bardziej na żebrach i na mięśniach brzusznych. Ból to raczej bardziej dyskomfort. Mam silne wzdęcia i przemieszczanie gazów po jelitach. Co mogę jeszcze zastosować??
dimedicus

Re: Dyskomfort w prawym i lewych nadbrzuszu

Post autor: dimedicus »

Probiotyki powinno sie stosować przy antybiotyku(ale nie razem)
Zwykle takie objawy
Czesiek86 pisze:to występują one po posiłkach
takie jak choroba wrzodowa, refluksowa,choroby pęcherzyka żółciowego,nietolerancja pokarmowa oraz ZJD
Leczenie moze trwać nawet kilka miesięcy,trudno tu ocenić jak długo,wiele zależy od samego chorego.Są też preparaty na takie gazy dostępne w aptece bez recepty i stosowanie się do podanych zaleceń
Czesiek86
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 23:34

Re: Dyskomfort w prawym i lewych nadbrzuszu

Post autor: Czesiek86 »

Witam, chciałbym sie dowiedzieć czy spotkał sie Pan z bez bólowym przewlekłym zapaleniem trzustki?? Cały czas z tylu głowy mam takie myśli, ze choruje na PZT, w październiku miałem atak bólowy i osłabienie. Byl to duży byskomfort w nadbrzuszu i duży jadłowstręt. Przez dwa tygodnie byłem na wodzie i suchych bułkach. Cały czas byłem senny, osłabiony itp. Miałem wtedy biegunki na zmianę z zaparciami. Dodam jeszcze, ze stało sie to po imprezie rodzinnej gdzie sporo zjadłem i wypiłem z 10 kieliszków wódki. Aha po badaniu kalu stwierdzano tam kulki tłuszczu. Teraz jestem na diecie mało tłuszczowej, a dalej czuje co jakiś czas takie ćmienia na wysokości mostka i trochę niżej. W kale tak jak pisałem sa resztki pokarmowe i kal jest uformowany, ale za to bardzo miękki. Zastanawia mnie czy mozna mieć PZT i wyniszczony miąsz do tego stopnia, żeby juz nie trawić skrobi i białek, bez epizodów bólowych. Taki zdarzył sie tylko w październiku. Cały czas mierze poziom enzymów i amylaza wyniki 45 także w normie, ale nisko, a lipaza 38 tez nisko. Do tego amylaza w moczu jest na poziomie 145 gdzie 460 jest graniczne. Teraz czuje sie dobrze, ale jednak z tylu głowy zostaje mi ta trzustka. Czy moze byc tak, ze moja trzustka juz produkuje zbyt mało enzymów?? Jak to sprawdzić?? Jak dostać sie na badanie Eus??
dimedicus

Re: Dyskomfort w prawym i lewych nadbrzuszu

Post autor: dimedicus »

W zapaleniu w okresie początkowy objawy mogą być utajnione, również w zapaleniu mogą wystąpić stany skąpoobjawowe.
Z opisu wynika że to nie jest problem z trzustką a raczej ZJD
Na badanie EUS kieruje lekarz ale też można wykonać prywatnie bez skierowania( oczywiście za opłatą)
Czesiek86
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 23:34

Re: Dyskomfort w prawym i lewych nadbrzuszu

Post autor: Czesiek86 »

Mam jeszcze kolejne pytanie. Pozwoliłem sobie ostatnio na więcej jesli chodzi o tłuszcz i niestety mam wrażenie, ze na wodzie jest cos pływającego(chyba tłuszcz). Stolec jet uformowany strawiony, ale jest miękki i ma jasno brązowa barwę. Jak mam sie dalej diagnozować?? Druga sprawa, wszędzie gdzie czytam to w ZJD bóle występują w podbrzuszu. Czy spotkał sie Pan z ZJD z bólami w nadbrzuszu.
dimedicus

Re: Dyskomfort w prawym i lewych nadbrzuszu

Post autor: dimedicus »

ZJD może występować objawowo w całym brzuchu a może promieniować nawet do pleców,kręgosłupa
Czesiek86 pisze:Druga sprawa, wszędzie gdzie czytam to w ZJD bóle występują w podbrzuszu.
ja nie czytam w necie, ja wiem z praktyki!
Badania jakie się wykonuje to podstawa usg i badanie krwi i stolca a następnie gastroskopia lub w ostateczności kolonoskopia.
Czesiek86
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 23:34

Re: Dyskomfort w prawym i lewych nadbrzuszu

Post autor: Czesiek86 »

Witam wykonałem posiew kalu i wyszła mi jakaś Escherichia coli szczep ESBL(-). Czy to może powodować takie dolegliwości??
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post