interptetacja wyniku biposji wątroby

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
EMILIIO89
Użytkownicy
Posty: 10
Rejestracja: 7 cze 2016, o 15:01

interptetacja wyniku biposji wątroby

Post autor: EMILIIO89 »

Jestem chora na PSC. Mam 28lat
Biopsja

W badanym biopacie (łącznie 3 fragmenty) większość przestrzeni bramno-żółciowych wyraźnie poszerzona, w obecnością w ich obrębie obfitego nacieku zapalnego limfocytarno-plazmocytarnego. Niejednokrotnie naciek zapalny przekracza płytkę graniczną zrazika, odsznurowując poszczególne hepatocyty lub ich grupy i wchodzi w głąb miąższu. Obecne są jednak przestrzenie bramno-żółciowe, w których naciek zapalny dość dobrze odcina się od płytki granicznej zrazika. Miejscami liczne hepatocyty wykazują cechy zwyrodnienia wodniczkowego. Natomiast na terenie niezbyt licznych hepatocytów stwierdza się cechy zastoju żółci. Powyższym aktywnym zmianom zapalnym towarzyszą cechy wyraźnego włóknienia wrotnego, okołowrotnego, z tworzeniem niepełnych i pełnych mostków włóknistych (typu p-p i p-c) z obecnaością fragmentu pojedynczego guzka regeneracyjnego; ogniskowo cechy włóknienia śródzrazikowego. W niektórych poszerzonych przestrzeniach bramno-żółciowych stwierdza się rozplem przewodzików żółciowych i poszerzenie światła mikrokrążenia. Niejednokrotnie komórki B.-Kupffera są powiększone.
Proszę aby ktoś mi napisał jak bardzo uszkodzoną mam wątrobę, czy to już marskość? Z góry dziękuję.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post