Powiększania piersi

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
admin. med.

Powiększania piersi

Post autor: admin. med. »

Powiększenie piersi jest zabiegiem przeprowadzanym u kobiet ze słabo rozwiniętymi piersiami lub u których doszło do zaniku masy piersi po karmieniu piersią. Do powiększenia piersi stosuje się wkładki silikonowe lub wkładki wypełnione roztworem NaCl.

Operacja powiększenia piersi rozpoczyna się od nacięcia w dole pachowym lub w bruździe pod piersiami. Następnie odnajduje się mięśnia pod którymi trzeba przygotować przestrzenie na umiejscowienie wkładek. Rzadko kiedy wkładki umiejscawia się nad mięśniami.

Wkładki umieszcza się w przygotowanych im przestrzeniach, następnie bez ich przyszywania, zszywa się ze sobą powięzie, tkankę podskórną i skórę. Po upływie kilku tygodniu wokół torebek spontanicznie wytwarzają się torebki włókniste, które zapewniają im stabilne umocowanie. Cała operacja powiększenia piersi trwa około 1,5 godziny.

Najgroźniejszymi powikłaniami towarzyszącymi powiększeniu piersi jest zakażenie wkładki oraz przerost i przykurcz torebki łącznotkankowej.

Czego może spodziewać się pacjentka która chce sobie powiększyć swój biust?
Alevert
Użytkownicy
Posty: 14
Rejestracja: 28 kwie 2016, o 10:29

Re: Zabieg powiększania piersi

Post autor: Alevert »

W tym artykule autor prosto i merytorycznie porusza temat hybrydowego powiększania biustu: [spam], polegającego na przeszczepie tłuszczu i włożeniu silikonowych implantów. Oczywiście, nie jest to zabieg pozbawiony ryzyka, jak każda interwencja chirurgiczna. Czy warto? Często zadaję sobie to pytanie. Może dla komfortu psychicznego warto.
jarex
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 22 mar 2016, o 06:05

Re: Zabieg powiększania piersi

Post autor: jarex »

Artykuł bardzo dobry. Znajduje się w nim wiele faktów na temat zabiegu. Szkoda jednak, że pominięto najważniejsze. Czyli powikłania po operacji, które wcale nie są takie rzadkie. Każda kobieta powinna wiedzieć o tym na co się pisze.

Na początku sugerowałbym zacząć od łagodniejszych sposobów powiekszania biust. Na przykład kremem.

A dopiero potem decydować się ewentualnie na takie zabiegi.
Szpital Pulsmed
Użytkownicy
Posty: 14
Rejestracja: 16 lis 2016, o 17:17

Re: Zabieg powiększania piersi

Post autor: Szpital Pulsmed »

Bardziej naturalny wygląd piersi, niż w przypadku implantów, uzyskujemy w wyniku lipofilingu, czyli powiększania piersi własnym tłuszczem. W celu uzyskania lepszego efektu, wzbogacony jest on o komórki macierzyste ADSC, które wyodrębniono z tkanki tłuszczowej Pacjentki. Zabiegi wykonujemy tzw. metodą CAL (Cell Assisted Lipotransfer), którą wdrożyliśmy jako pierwsi w Polsce.
szpila24
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2017, o 15:10

Re: Zabieg powiększania piersi

Post autor: szpila24 »

Ja zdecydowalam się na powiększenie piersi w szpitalu. Od zawsze mialam dość maly biust i był on moim kompleksem. Ciesze się, ze zdecydowalam się na tą operacje- czuje sie o wiele lepiej, blizny są ledwo widoczne. Niedlugo wybieram sie na badanie kontrolne do lekarza, zeby sprawdzic czy wszystko ok. Ale wedlug mnie biust wyglada super- ksztaltlny, estetyczny, proporcjonalny do ciala rozmiar.
Karo22
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 10 sie 2017, o 09:22

Re: Zabieg powiększania piersi

Post autor: Karo22 »

Ja też byłam w szpitalu i jestem bardzo zadowolona z zabiegu. Miałam jednak nieco inny problem - jedną pierś miałam znacznie większa od drugiej. Także polecam wszystkim kobietom, które mają tę samą przypadłość.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post