Prośba o interpretację wyników badań

Choroby krwi i układu krwiotwórczego.
nemo7x
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 17 maja 2017, o 17:26

Prośba o interpretację wyników badań

Post autor: nemo7x »

Proszę bardzo o interpretację moich wyników badań. Robię ciągle to nowe i ciągle coś w nich nie tak wychodzi :(, lekarka narazie nic nie mówi, daje skierowania na kolejne badania i ciągle czekam na tą właściwą diagnozę, bardzo się denerwuję. W głowie siedzą już nie jedne myśli co mi może być. Jestem kobietą, mam 31 lat, leczę się od 13 lat kardiologicznie (wypadania płatka zastawki mitralnej, arytmia, zaburzenia rytmu, leki to Bilocord 10mg 1x rano. Poza tym astma oskrzelowa i alergia (alvesco, jovesto tabl.).
Po pierwszych badaniach dostałam takie leki : sorbifer durules 100mg 1x1, cipronex 500mg 2x1, wit c 200mg 2x1.
Z tych leków biore teraz sorbifer durules 100mg 1x1 poza tym lekarka dopisała furaginum adamed 50 mg 3x2.
Często bolą mnie stopy, czy to mało chodzę czy dużo, raz na jakiś czas mam problemy w mięśniach pod kolanami, robią się takie "sztywne" aż do upadnięcia ciężko jest chodzić, szybko się męczę, dużo się pocę. Ogólnie jestem bardzo osłabiona. Nie wiem czy ten post w odpowiednim dziale ale z tego co lekarz mi powiedziała mam anemię dlatego zamieszczam to w dziale hematologia. Proszę o pomoc P.Dimedicus jak i również każdego kto pomoże mi zinterpretować moje wyniki badań
Załączniki
badania3.jpg
badania3.jpg (50.92 KiB) Przejrzano 3757 razy
badania 2.jpg
badania 2.jpg (95.67 KiB) Przejrzano 3757 razy
badania1 b.jpg
badania1 b.jpg (493.39 KiB) Przejrzano 3757 razy
badania1 a.jpg
badania1 a.jpg (304.53 KiB) Przejrzano 3757 razy
dimedicus

Re: Prośba o interpretację wyników badań

Post autor: dimedicus »

Wyniki wskazują na niedobór jodu również stosowane leki kardiologiczne mają wpływ na wyniki badań i przez to odbiegają od normy,takie wyniki z jednej strony wskazują że powinno się więcej uzupełniać płynów.
Bez pełnej znajomości wyników(historii choroby) nie mogę jednoznacznie oceniać
nemo7x
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 17 maja 2017, o 17:26

Re: Prośba o interpretację wyników badań

Post autor: nemo7x »

A te leukocyty w moczu? Kwas moczowy w surowicy? No i ta prolaktyna :(. Mam nieregularne miesiączki, nigdy nie brałam żadnej antykoncepcji. Nie jestem w ciąży. Jakie badania muszę jeszcze zrobić? Mimo iż od 13 lat lecze się u kardiologa zawsze miałam dobre wyniki badań. Od kilku miesięcy chodzę jakaś taka ciągle zmęczona, niewyspana, osłabiona, ciągle mi się w głowie kręci, pojawiają się zasłabnięcia.
dimedicus

Re: Prośba o interpretację wyników badań

Post autor: dimedicus »

dimedicus pisze:Bez pełnej znajomości wyników(historii choroby) nie mogę jednoznacznie oceniać
Należy uwzględnić wpływ stosowanych leków na podane badania, stąd są zmiany.
Jak zaznaczyłem wyżej,wyniki wskazują na niedobór jodu a taki niedobór, może powodować takie objawy.
Jest stan zapalny,trudno ocenić dlaczego, być może z powodu infekcji układu moczowego.
Być może wiele wynikać z samej tarczycy.Proszę zrobić jeszcze anty TPO oraz anty TG.
Czy robiono badanie stolca na pasożyty? Jak z krążeniem,ciśnieniem,badanie przepływów żylnych?
nemo7x
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 17 maja 2017, o 17:26

Re: Prośba o interpretację wyników badań

Post autor: nemo7x »

Byłam dziś u lekarza, doszły kolejne badania i ich wyniki są w karcie, nie miałam możliwości dziś ich skserowania. Pani doktor stwierdziła dne moczanową, dostałam lek Milurit. Co do diety to już sama nie wiem co mogę jeść a co nie. Aby tego kwasu moczowego nie było.
dimedicus

[Link] Dieta przy dnie moczanowej

Post autor: dimedicus »

nemo7x pisze:Co do diety to już sama nie wiem co mogę jeść a co nie.
wszystko jest w dziale diet,tylko trzeba szukać w wyszukiwarce naszej strony.
podaję dietę:
post178.html?hilit=dieta%20moczanowa#p178
nemo7x
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 17 maja 2017, o 17:26

Re: Prośba o interpretację wyników badań

Post autor: nemo7x »

Są sprzeczne te informacje. Na górze jest no ryż kasza że wolno a na dole że nie.
nemo7x
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 17 maja 2017, o 17:26

Re: Prośba o interpretację wyników badań

Post autor: nemo7x »

dimedicus pisze:
18 maja 2017, o 15:22
dimedicus pisze:Bez pełnej znajomości wyników(historii choroby) nie mogę jednoznacznie oceniać
Należy uwzględnić wpływ stosowanych leków na podane badania, stąd są zmiany.
Jak zaznaczyłem wyżej,wyniki wskazują na niedobór jodu a taki niedobór, może powodować takie objawy.
Jest stan zapalny,trudno ocenić dlaczego, być może z powodu infekcji układu moczowego.
Być może wiele wynikać z samej tarczycy.Proszę zrobić jeszcze anty TPO oraz anty TG.
Czy robiono badanie stolca na pasożyty? Jak z krążeniem,ciśnieniem,badanie przepływów żylnych?
Tarczyca wyszła ok. Przez pare dni było dobrze po antybiotyku Zinnat, po tygodniu liczba leukocytów w moczu to 1000. Jutro kolejna wizyta. POd koniec miesiąca jeszcze ginekolog kontrolnie. Ciągle nie wiem co może być przyczyną.
nemo7x
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 17 maja 2017, o 17:26

Re: Prośba o interpretację wyników badań

Post autor: nemo7x »

Proszę o kolejną interpretację kolejnych wyników badań. Od kilku tygodni bolą mnie stawy i kości, ciągle jestem zmęczona, ciężko jest mi się skoncentrować, miałam powiększone węzły chłonne, przeszło po bactrim, kilka dni polatywala mi krew z nosa. Ale minęło. Przesyłam skany kolejnych badań.
nemo7x
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 17 maja 2017, o 17:26

Re: Prośba o interpretację wyników badań

Post autor: nemo7x »

Przepraszam ale w poprzednim poscie jakiś błąd w załącznikach wystąpił
Załączniki
IMG_20170818_174730.jpg
IMG_20170818_174704.jpg
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post