Problem z nieregularnym tętnem

Schorzenia i wady układ krążenia, układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie tętnicze, choroby tętnic i żył
klemendwadwa
Użytkownicy
Posty: 15
Rejestracja: 5 lis 2016, o 13:30

Problem z nieregularnym tętnem

Post autor: klemendwadwa »

Otóż, od dłuższego czasu mam dziwny problem z sercem.
Odczuwam to jak wolne trzepotanie, sciskanie, pulsowanie( trudno to opisac) w klatce sercowej z wyraznym dziwnym biciem serca. W momencie tego brakuje mi tchu i nastepuje atak paniki. Trwa to, od sekundy do maks 10 sekund. Nastepnie ustaje. Duzo piłem wczesniej i podczas tego mialem to samo, ale rzadko, ok 1,5 miesiaca temu zaszyłem się i podjąłem psychoterapie. Zaraz po zerwaniu z nałogiem napady miałem codziennie, przez około tydzien, później raz na 3, 4 dni. Dzisiaj znowu nastąpił i złapałem się za puls na tetnicy szyjnej aby sprawdzić, po czym zauważyłem, że bije on dziwnie? Mianowicie, normalny skurcz odrazu za nim kolejny tyle, ze słabszy i zaraz normalny skurcz po czym zaraz znowu słabszyi tak kilka razy i ustało.Podczas tego napadu tetno miałem poza tą dziwną nieregularnością szybkościowo normalne. Dotego od dłuższego czasu po zmianie pozycji mam szybkie bicie serca i po chwili mocne i wolne z uczuciem bicia serca w klatce piersiowej, czasami zakręci mi się w głowie, ale to chyba ze strachu.. Cisnienie wg. mojego aparatu mam niskie bo 110-118 na 55-70, czasem 120-130 na 60- 80 a puls zazwyczaj 55-70, czasami 80- 90. Robiłem wszystkie badania echo (wady zastawki dwudzielnej i trojdzielnej chyba, tyle,że mam się tym nie przejmowac) ekg holter nic nie wykazal( nie miałem tych napadów podczas tego badania) , test wysilkowy ok. tsh w normie i brak cukrzycy, elektrolity w normie. Nie ukrywam, że lekarz pierwszego kontaktu stwierdził nerwice i sam po sobie widzę, że wpadam w leki na punkcie mojego serca. Czy cos z tym powinienem robić? Powtórzyć holtera? Czy te tak jakby skurcze dodatkowe, czy cooolwiek jest są niegroźne. Powoli już wariuję z tego powodu. Czy takie dziwne bicie serca, może byc spowodowane nerwami? Proszę o pomoc.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post