Krosty skóra głowy

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
zgj44795
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2017, o 11:33

Krosty skóra głowy

Post autor: zgj44795 »

Witam,

Od dwóch lat mam problem ze skórą głowy (krosty ropne w mieszkach włosowych). Krosty pojawiają się losowo w różnych miejscach. Krosty bolą, źle wyglądają. Po kilku dniach znikają. Czasami krostów jest więcej, czasami mniej, jednak nie zaobserwowałem żadnych zależności od temperatury, pożywienia, trybu życia. Zaprzestanie korzystania z sauny czy ograniczenie ostrego jedzenia również nic nie zmienia. Dodam, że sporadycznie krosty pojawiają się również na wewnętrznej części ud, w nosie i bardzo rzadko na brzuchu (małe).

Dermatolodzy i trycholog nie dali rady.

Badania (grzyby, bakterie) w laboratorium mykologicznym nic nie wykazały. Badania krwi wszystko w normie (cukier górna granica).

Wydaje mi się, że nie jest to problem ze skórą głowy, a z całym organizmem.

Poniżej lista leków wraz z ich ilością z jakich korzystałem w ciągu ostatnich 2 lat (przepisywane/zalecane przez dermatologa/trychologa):
- 4x Aknemycin Plus, płyn na skórę, 25 ml (hamuje czynność gruczołów łojowych, przeciwtrądzikowe, bakteriostatyczne, przeciwzapalne)
- 3x Aknemycin, płyn do stosowania na skórę, 25 ml (przeciwbakteryjne)
- 1x Pirolam, 1%, żel, 20 g (przeciwgrzybicze)
- 1x Diprosalic, płyn, 30 ml (miejscowo zwęża naczynia krwionośne, przeciwświądowe, przeciwzapalne, złuszcza naskórek)
- 2x Unidox Solutab, tabletki, 100 mg, 10 szt (bakteriostatyczne)
- 1x Nizoral, (20 mg/g), szampon leczniczy, 100 ml (przeciwgrzybicze)
- 1x Zoxin-med, (20 mg/ml), szampon leczniczy, przeciwłupieżowy, 100 ml (przeciwgrzybicze)
- 4x Lefrosch CAPITIS DUO szampon przeciwłupieżowy 110 ml (przeciwgrzybicze)
- 1x Emolium Szampon nawilżający 200ml

Jakaś diagnoza? Jakie jeszcze badania mogę przeprowadzić? Co jeszcze mogę zrobić?
Załączniki
krosty-na-glowie.jpg
skora-glowy.jpg
salenna
Użytkownicy
Posty: 13
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 13:36

Re: Krosty skóra głowy

Post autor: salenna »

Też przerabiałam ten problem. Chodziłam po różnych dermatologach i przepisywali mi pirolam szampon, który jest drogi, potem leki trioxil i nic nie pomagało. Po wielu wizytach dermatolog zaproponował mi lek derminax i po 2 tygodniach te krosty przestały znikać. Tylko jak krosty zaczną znikać nie przerywaj kuracji tylko bierz do końca przez co najmniej miesiąc. Za drugim razem jak po roku te krosty wróciły dostałam izotek, podobno bardzo toksyczny lek ale pomaga.
salenna
Użytkownicy
Posty: 13
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 13:36

Re: Krosty skóra głowy

Post autor: salenna »

Podałam ci link do skutecznego preparatu ale niestety moderacją stwierdziła że jest ci on nie potrzebny i go usunęli więc sorry
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post