Drętwienie palców obu rąk.

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
Jarmolenko77
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2016, o 20:49

Drętwienie palców obu rąk.

Post autor: Jarmolenko77 »

Witam.
Mam taki problem... otóż drętwieją mi palce obu rąk. Wszystko zaczęło się od tego, że wyjechałem za granicę i podjąłem tam pracę. Za przyczynę takiego stanu rzeczy uważam trochę zbyt niską podaż kaloryczną w połączeniu z ciężką pracą fizyczną ( do tego dochodzi jeszcze siłownia ). Po około 3 tygodniach takiego trybu życia zaczęły mi cierpnąć dłonie wraz z palcami w nocy podczas snu. Zwiększyłem ilość spożywanych kalorii w ciągu dnia, odstawiłem siłownię, aż do tego momentu, dodatkowo zacząłem stosować większą ilość witamin i magnezu zarówno z suplementów jak i pożywienia. Obecnie od około 10 dni spożywam minimum 600mg magnezu dziennie, po 100mg z tabletek do każdego posiłku. Z tego co się orientuję to bardzo ciężko o przedawkowanie magnezu z racji tego, że jest to najtrudniej przyswajalnym pierwiastkiem, ale też najcenniejszym w ludzkim organizmie. Efekt mojego działania po 10 dniach jest taki, że dłonie już tak bardzo mi nie cierpną, za wyjątkiem 3 i 4 palca (licząc od kciuka :P ) obu rąk które są na czubkach ścierpnięte cały czas, bez przerwy. Trzymanie ręki pod zimną wodą łagodzi ten lekki i dokuczliwy ból na jakiś czas, ale tylko na chwile. Mam nadzieje, że da się coś z tym zrobić, że nie zostanie mi tak do końca życia. Z racji mojej słabej znajomości języka na razie wykluczam pójście do lekarza. Dlatego właśnie zakładam tutaj ten temat licząc, że może miał ktoś podobna sytuację. Teraz miałem kilka dni wolnego w pracy, ale na dłuższy urlop też nie mogę sobie pozwolić, bo jestem tu od niedawna i muszę sam na siebie zarabiać. Po zastosowaniu wyżej wymienionych zmian w mojej diecie troszkę się polepszyło, więc nadal będę jadł w ten sposób. Być może zwiększę jeszcze ilość spożywanego magnezu w ciągu dnia do 1000mg, ale nie wiem czy ma to sens. Zobaczymy. Dodatkowo stosuję jeszcze żel Voltaren/Voltarol wcierając go w okolicach nadgarstka po wcześniejszym schłodzeniu tej części ciała pod zimną wodą. Jeśli miał ktoś podobne doświadczenia lub wiedzę na wyżej wymieniony temat to bardzo bym prosił o poradę.
dimedicus

Re: Drętwienie palców obu rąk.

Post autor: dimedicus »

Bardzo możliwe,że mamy do czynienia z brakiem wapna ale bardziej mogę podejrzewać zespół cieśni nadgarstka,znaczny wysiłek ręczny mógł doprowadzić do ucisku na nerwy.
Może też coś od kręgosłupa.
Na inne choroby trochę za wcześnie.
Co zrobić? niestety w początkowym stadium zalecane są leki przeciwzapalne i przeciwbólowe,fizykoterapia i niestety unieruchomienie rąk na ok 7 dni.
Pogarszający się się stan może z czasem doprowadzić że konieczna będzie operacja a tu rekonwalescencja przy ciężkiej pracy jest > 8 tygodni.Proszę nie przesadzać z magnezem,nadmiar jest bardzo szkodliwy
Przy pracy prosze stosować opaski uciskowe.Można stosować ortezy
Jarmolenko77
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2016, o 20:49

Re: Drętwienie palców obu rąk.

Post autor: Jarmolenko77 »

Zakupiłem już wapno i stosuję. Mam nadzieję, że to pomoże. Dziękuję bardzo za odpowiedz. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post