Czy to wina tabletek antykoncepcyjnych?

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
yymleko
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 23 maja 2017, o 01:40

Czy to wina tabletek antykoncepcyjnych?

Post autor: yymleko »

Nie wiedziałam, gdzie umieścić ten temat, więc zdecydowałam się tutaj.
Pod koniec lutego odstawiłam doustne środki antykoncepcyjne (tabletkę dwuskładnikową), po ponad 1,5 roku brania. Z początku w zasadzie nic się nie działo, ale ok. 1,5 miesiąca po odstawieniu zaczęły mi wypadać włosy. To już 3 miesiąc od odstawienia, a włosy wypadają nadal, nawet chyba mocniej, w dodatku mam trądzik na twarzy i dekolcie, którego nie miałam. Miesiąc temu byłam na badaniach i nie wyszło nic niepokojącego. Czy to może być objaw odstawienia antykoncepcji?
Ostatnio zmieniony 7 cze 2017, o 09:25 przez yymleko, łącznie zmieniany 1 raz.
karolajna899
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 5 gru 2016, o 20:34

Re: Czy to wina tabletek antykoncepcyjnych?

Post autor: karolajna899 »

Mam ten sam problem, przy antykoncepcji nie wypadaly mi tak włosy, po odstawieniu cera się pogorszyła zaczęły wychodzić wypryski, wypadac włosy. Nie biorę tabletek 8 miesięcy i cały czas lecą, zrobiłam sobie badanie prolaktyny i wyszła przekroczona. A to może być powodem dla którego włosy lecą. Zbadaj sobie hormony ;)
yymleko
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 23 maja 2017, o 01:40

Re: Czy to wina tabletek antykoncepcyjnych?

Post autor: yymleko »

Ale tabletki antykoncepcyjne mogą spowodować nadmiar prolaktyny? Bo przed ich braniem NIE MIAŁAM takich kłopotów. Wcześniej, dwa lata temu brałam przez 4 miesiące i nie pamiętam już jak włosy (ale chyba nie wypadały mocno), ale ze 2-3 miesiące po odstawieniu też dostałam okropnych pryszczy i jakiś czas później to wróciło do normy.
Gdzieś przeczytałam, że antykoncepcja powoduje taki stan jak ciąża, a po ciąży włosy wypadają często.
Przestraszyłaś mnie tą prolaktyną, bo przeczytałam, że to może być guz przysadki.
karolajna899
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 5 gru 2016, o 20:34

Re: Czy to wina tabletek antykoncepcyjnych?

Post autor: karolajna899 »

Ja mam prolatyne ponad norme ok 30 stu ale to jeszcze nie guz przysadki,guz może być jak masz naprawdę dużo ponad norme więc się nie.martw. nigdy wcześniej prolaktyny nie badalam więc nie wiem Czy to od tabletek czy taka moja już natura. Zawsze możesz spróbować dostarczać organizmowi dużo witamin, branie suplementów np. Mi trochę pomagało branie Vitapilu. Sprawdzić sobie tą prolaktyne zawsze możesz w szpitalu ja placilam 19 zł prywatnie w szpitalu.
yymleko
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 23 maja 2017, o 01:40

Re: Czy to wina tabletek antykoncepcyjnych?

Post autor: yymleko »

Ale zawsze miałaś trądzik i wypadanie włosów (nawet mniejsze)? Czy to tylko od tabletek? Bo jak od tabletek, to się chyba może unormować po jakimś czasie... Znaczy tak słyszałam, ale piszę tutaj o poradę ogólnie.
Bo ja przed braniem tabletek nie miałam ani jakiegoś trądziku mimo cery tłustej (no miałam w wieku dojrzewania, ale mały) ani nie wypadały mi włosy. To znaczy, teraz ten trądzik też nie jest gigantyczny, po prostu mam takie podskórne krostki typu "kaszka" na policzkach, dekolcie i trochę na plecach. Nie jest to jakiś okropny wysyp, ale jest go więcej, niż było i to się da zauważyć. Później brałam tabletki przez 1,5 roku i jak teraz odstawiłam, to włosy zaczęły mi wypadać 2,5-3 miesiące po odstawieniu. I jeszcze zauważyłam taką rzecz, że te, które mi wypadają, są w większości przypadków CIEŃSZE od tych, które mam na głowie. Takie niteczki.
Kolaka
Użytkownicy
Posty: 10
Rejestracja: 17 lip 2017, o 20:16

Re: Czy to wina tabletek antykoncepcyjnych?

Post autor: Kolaka »

No to jeśli masz takie problemy podczas stosowania antykoncepcji to powinnaś skonsultować to ze swoim ginekologiem. Ja przy tabletkach, które brałam kilka lat nie miałam żadnych problemów. Obecnie mam założoną wkładkę levosert i tez jest jest wszystko w porządku. Może to kwestia nieodpowiednio dobranej antykoncepcji u Ciebie?Miałaś robione jakieś badania przed jej doborem? To bardzo ważne aby lekarz je zrobił...
Awatar użytkownika
Cookie
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2017, o 00:55

Re: Czy to wina tabletek antykoncepcyjnych?

Post autor: Cookie »

Często tak jest, że po odstawieniu tabletek przez jakiś czas włosy wypadają w większej ilości niż zwykle. Ale po kilku miesiącach wszystko powinno wrócic do normy. Jeśli trwa to zbyt długo to dobrze jest się skonsultować ze swoim lekarzem dla pewności.
makapaka
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 1 lis 2017, o 06:25

Re: Czy to wina tabletek antykoncepcyjnych?

Post autor: makapaka »

moze tak byc, ze faktycznie masz zle dobrane tabletki i to one sa winne. tez mialam mnostwo problemow nim przeszlam na obecnie stosowana belare. smigaj do dobrego ginekologa i zrob badania hormonalne! :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post