Jak przebiega leczenie kanałowe ?

Choroby, leczenie zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej, tkanek jamy ustnej, stawu skroniowo-żuchwowego.
admin. med.

Jak przebiega leczenie kanałowe ?

Post autor: admin. med. »

Przed rozpoczęciem leczenia lekarz stomatolog wykonuje zdjęcie rentgenowskie które pozwala ocenić anatomię korzeni i obejrzeć tkanki przy wierzchołkach korzeni. Zdjęcie pokazuje także czy kanały zęba były wcześniej leczone i czy jest konieczność ponownego przeleczenia. Następnie, stomatolog wykonuje znieczulenie miejscowe. Na ząb nakładana jest guma ( koferdam) która izoluje ząb przed dostępem śliny i chroni pacjenta. Do pomiaru długości kanału służy endometr, który na podstawie elektronicznego odczytu pokazuje dlugość kanałów korzeniowych.
Celem leczenia kanałowego jest usunięcie bakterii z systemu korzeniowego, poprzez dokładne opracowanie kanałów pilnikami ręcznymi i maszynowymi z równoczesnym stosowaniem środków chemicznych.
Zakończeniem leczenia jest dokładne wypełnienie kanałów płynną gutaperką, którego potwierdzeniem jest zdjęcie rentgenowskie. Dopiero wtedy można ząb odbudować. W przypadku dużej utraty tkanek zęba konieczna może być odbudowa na sztyftach wkładanych do kanałów i wykonanie korony protetycznej, co znacznie poprawia końcowy rezultat leczenia.
W niektórych przypadkach leczenie kanałowe jest utrudnione przez skomplikowaną anatomię kanałów. Niezbędne jest wtedy użycie mikroskopu, który dzięki dużemu powiększeniu umożliwia dokładną diagnostykę i leczenie.
moniczka

Re: Jak przebiega leczenie kanałowe ?

Post autor: moniczka »

W tej klinice [mod] leczenie zębów kanałowo jest bardzo szybkie i bezproblemowe. Bardzo się tego bałam. Nie wiedziałam, jak to pójdzie. Jednak doktor [mod] leczyła mi kilka zębów kanałowo i zawsze nie było żadnych problemów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post