Ostropest plamisty w leczeniu wątroby

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
Asystentka

Ostropest plamisty w leczeniu wątroby

Post autor: Asystentka »

Ostropest plamisty. "Anioł Stróż wątroby"
Ostropest plamisty może przyozdobić ogródek, ale i zadbać o nasze zdrowie. Jakie jest jego działanie prozdrowotne? Kto powinien po niego sięgać i jak często? W jakiej formie go przyjmować?

- Olej z ostropestu do sałatki, ziarna ostropestu dodawane do chleba wypiekanego w domu - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" Iwona Wawer, Warszawski Uniwersytet Medyczny. W studiu programu coach zdrowia Agnieszka Cegielska wyjaśniła, jak ostropest chroni wątrobę. wiecej: zdrowie.dziennik.pl
Agata Zajac
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2017, o 11:42

Re: Ostropest plamisty w leczeniu wątroby

Post autor: Agata Zajac »

Ostropest plamisty to wspaniała roślina zielna. Działa nie tylko na wątrobę, ale pośrednio pozytywnie wpływa na wiele funkcji organizmu. Pozwala między innymi zwalczać problemy dermatologiczne. Polecam prezentacje na ten temat, która wszystko dokładnie wyjaśnia: Nieuzgodniona reklam na ten temat jest wystarczający artykuł na naszej stronie!
Ostatnio zmieniony 23 cze 2017, o 12:01 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Reklama
synapsa
Użytkownicy
Posty: 85
Rejestracja: 21 paź 2017, o 13:48

Ostropest plamisty-brak badań skuteczności.

Post autor: synapsa »

Nasiona ostropestu plamistego,olej,łupiny-to wszystko ma nam odnowić wątrobę Być może, ale jest to produkt spożywczy albo suplement diety,sprzedawany w aptekach standaryzowany wyciąg-sylimarylina.Nie ma naukowych badań nad skutecznością tej rośliny bo nie jest lekiem.Na ulotkach sylimarolu jest napis "wg.tradycji".czyli jak to jest naprawdę ,nie za bardzo wiadomo.Skądinąd wiem,że w Niemczech podaje się stężoną sylimarylinę w zastrzykach w leczeniu zatruć muchomorem sromotnikowym.W zastrzykach,gdyż do krwi drogą per oral wchłania się niewielka,śladowa ilość substancji czynnej.Stąd popularność Legalonu-niemieckiej wersji sylimarolu w dawce 140 mg.w tabletce, z podziałem na różne " frakcje" sylimaryliny.Ostatnio polskie apteki sprzedają o wiele taniej produkty polskie, zawierająca taką samą ilość.
Biorę 1 tabletkę dziennie 140 mg.i chyba mi pomaga.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kora
Użytkownicy
Posty: 12
Rejestracja: 23 paź 2017, o 09:52

Re: Ostropest plamisty w leczeniu wątroby

Post autor: Kora »

Na wątrobę też biorę albo suplement z ostropestem plamistym, u mnie to akurat humavit. Gościu u mnie szczególnie jak wybieram się na jakąś imprezę rodzinną - kuchnia babć nie zawsze służy wątrobie, szczególnie kiedy na co dzień unikam tłustych potraw.
A we Włoszech - z takiej ciekawostki - na trawienie poczęstowano mnie herbatą z kopra włoskiego:) o ile sam koper włoski mi smakował, tak herbata już średnio.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post