Torbiel i plamienia w połowie cyklu.Starania o dziecko

Profilaktyką, choroby żeńskiego układu płciowego, zaburzenia miesiączkowania, antykoncepcja hormonalna, mechaniczna, naturalna, ciąża, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, porady intymne
anioł79
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 11 sty 2016, o 17:26

Torbiel i plamienia w połowie cyklu.Starania o dziecko

Post autor: anioł79 »

Witam.
Mam 31 lat, od dwóch lat staramy się z mężem o dzidziusia. Miałam jedno poronienie samoistne(test pokazał II kreski a lekarz ginekolog nie widział ciąży na monitorze, może było za wcześnie. Badanie z krwi też pokazało ciążę a potem zaczęło się krwawienie i total HCG też spadało. Był przy tym okropny ból i skurcze. Ginekolog do którego wtedy chodziłam przepisał duphaston od 16dc przez 10 dni po jednaj tabletce.
Musiałam jakiś czas ochłonąć i teraz zaczynam od początku.
Cytologia: grupa II (rozmaz zadowalający, zmiany zapalne i odczynowe, niespecyficzna flora bakteryjna).Powtórne badanie po leczeniu przeciwzapalnym.
Miałam brać Gynalgin przez 10 dni po 1 tabletce. Wziełam 5 tabletek poczym dostałam plamienia i musiałam przerwać stosowanie.Dodatkowo biorę priobiotyk Lacibios Femine. Ostatni okres miałam 16.01.11r. potem 12dc plamienie trwające 4 dni.
Zrobiłam badanie ultrasonograficzne: trzon macicy w przodozgięciu dł.47mm, grubość w dnie 37mm z jednorodnym endometrium szer 7mm, granica endometrium równa po stronie prawej jajnik o wymiarach 18x13mm, po stronie lewej jajnik powiększony przez jednokomorową torbiel surowiczą o wymiarach 39x28mm zatoka Douglasa bez obecności płynu - wynik z dnia 28.12.15r. Powtórzyć badanie za 3 miesiące.Proszę o podpowiedz, na co zwrócić uwage, jakie zrobić badania, o czym świadczą te plamienia i czy ta torbiel sama się wchłonie.
pozdrawiam
Psycholina
Doradca
Doradca
Posty: 96
Rejestracja: 11 gru 2015, o 19:08

Re: Torbiel i plamienia w połowie cyklu.Starania o dziecko

Post autor: Psycholina »

Plamienia są objawem torbieli - więc to akurat jest normalne i jeśli torbiel została zdiagnozowana nie należy nimi się przejmować.
Torbiel ta jest średnich rozmiarów ale nie obejdzie się bez leczenia hormonalnego. Dlatego zalecam w miarę możliwości jak najszybsza wizytę u lekarza by podjąć leczenie.
anioł79
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 11 sty 2016, o 17:26

Re: Torbiel i plamienia w połowie cyklu.Starania o dziecko

Post autor: anioł79 »

Czy jeżeli lekarz przepisał mi Luteinę 2Xdziennie od 16 dc przez 10 dni to ona ma sprawić że torbiel się wchłonie ?
pozdrawiam
Psycholina
Doradca
Doradca
Posty: 96
Rejestracja: 11 gru 2015, o 19:08

Re: Torbiel i plamienia w połowie cyklu.Starania o dziecko

Post autor: Psycholina »

Jak najbardziej tak.
anioł79
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 11 sty 2016, o 17:26

Re: Torbiel i plamienia w połowie cyklu.Starania o dziecko

Post autor: anioł79 »

Dziękuje za odpowiedź.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post