skręcenie kostki

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
zans
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2018, o 16:35

skręcenie kostki

Post autor: zans »

Witam
W zeszłą sobotę doznałam skręcenia kostki, był obrzęk i krwiak wokół niej. Założono szynę gipsową, którą wczoraj ściągnięto. Krwiaki rozlały się po całej stopie, obrzęk jest większy niż był, kostka w dalszym ciągu bardzo boli. Dostałam but ortopedyczny zamiast gipsu na 2 tygodnie, który założono mi wczoraj ok. godziny po wizycie u lekarza. Zakładanie nie należało do przyjemnych, że tak to łagodnie ujmę. Wieczorem ściągnęłam but i ujrzałam jeszcze gorszy widok niż po wizycie u lekarza. Opuchlizna i krwiaki objęły nawet palec. Zdecydowałam się ściągnąć but, stosuję żele przepisane przez lekarza i wbrew zaleceniom tylko bandaż elastyczny. Staram się nie ruszać nogą i dalej trzymać uniesioną do góry. Dziś już jest poprawa jeśli chodzi o obrzęk, ale ból nie mija, nie mogę w żaden sposób założyć tego buta. Pytanie czy dać jeszcze tej nodze odpocząć czy trzeba zacisnąć zęby i jakoś włożyć ten but? W sobotę już będę musiała na 100% ponieważ czeka mnie wyjazd na uczelnię.
Nie rozumiem dlaczego mam go bezwzględnie nosić nawet na noc, skoro ewidentnie pogarsza stan nogi...
Jeśli chodzi o leki stosowałam lek przeciwbólowy, zastrzyki przeciwzakrzepowe (ostatni wczoraj) i teraz 2 różne żele.
Pozdrawiam i z góry dziękuje za ewentualne odpowiedzi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post