Skąd taka czerwona okrągła zmiana na udzie ?

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
volkovski
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2018, o 23:35

Skąd taka czerwona okrągła zmiana na udzie ?

Post autor: volkovski »

Witajcie.
Jestem tu nowy, przejrzałem delikatnie tematy i znalazłem podobne, ale nie znalazłazłem odpowiedzi na pytanie które chciałbym zadać.
Otóż na moim udzie pojawiła się okrągła zmiana, która ma w sobie jeszcze jedno kółko normalnej skóry.
Często swędzi, aż nie mogę powstrzymać się od drapania tego i okolic. Zauważyłem pierwsze objawy jakies dwa lata temu, byłem z tym u dermatologa i z innymi problemami, przepisała mi pani lekarz jakieś kremy, ale na to akurat nie pomogło. Nie nazwała tego jakoś dokładnie. Nie wiem czy może to być jakiś efekt alergii, czasami jest to bardziej czerwone, czasami mniej, nie wiem od czego mogłoby to zależeć. Znajomy podpowiedział mi, że podobne objawy występują po ugryzieniu kleszcza i nazywa się to rumień wędrujący. A może to jakaś alergia ? Nie wiem gdzie najpierw się wybrać, czy do dermatologa czy do alergologa by skrócić jakiś trop poszukiwań przyczyny. Dodam, że mam problemy żołądkowe, głównie nadmierne gazy, wzdęcia, częste oddawanie kału, zwłaszcza po spożyciu produktów mlecznych, jajek, makaronu, tłuszczu. Kolejną rzeczą jest to, że mam wrażenie że nasila się to zimą. Mieszkam w Krakowie i słyszało się opinie, że może to byc skutek wdychania tego co mamy w powietrzu. Mam 23 lata.

Ktoś mógłby naprowadzić i pomóc gdzie się wybrać z tym problemem ?

Pozdrawiam :)
Załączniki
sasasa.jpg
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post