Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w stawach unkowerterbalnych

Choroby reumatyczne, zwyrodnienia układu kostno-stawowego, stany zapalnymi tkanki łącznej, rozpoznanie, leczenie oraz zapobieganie.
lb0434
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2016, o 15:53

Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w stawach unkowerterbalnych

Post autor: lb0434 »

Witam
Mam pytanie czy w młodym wieku 25-ciu lat często występuje zwyrodnienie?? Wyniki z RTG "znacznie sppłycona fizjologiczna lordoza szyjna. Trzon VC6 wydaje sie nieco obnizony a jego blaszki graniczne wpuklona na skutek zmian zwyrodnieniowych, stan po przebytym urazie(zaznaczam,ze nie miałam zadnego urazu). Rozpoczynające się zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w stawach unkowerterbalnych"
oraz zdj kregosłupa L-S ap i boczne
" niewielkie łukowate wygięcie w prawo aprotacją w ta sama strone. Niewielkie uwypuklenie blaszek granicznych trzonów kręgów VI3-VI5 na skutek zmian przeciażeniowych."

Z gory dziekuje za intepratacje i "przetłumaczenie" normalnymi słowami :)
dimedicus

Re: Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w stawach unkowerterbaln

Post autor: dimedicus »

Za mało Pani napisała o sobie,czym się zajmuje,waga,wzrost,przebyta choroby kręgosłupa w latach młodzieńczych czy dziecinnych(czy były jakieś badania problemy z kręgosłupem)dlatego ogólnie oceniają,występują zmiany w kręgosłupie zaczynając od góry czyli od kręgosłupa szyjnego do lędźwiowego.wynik wskazuje na odkształcenie kręgosłupa szyjnego z zmianami zwyrodnieniowymi(w stawach Luschki)co może objawiać się bólami karku szczególnie przy skręcaniu głowy,(są to zmiany w fazach początkowych)dalej zmiany w odcinku lędźwiowym,typu deformacyjnego i przeciążeniowego.
Wynik musi być skonfrontowany z objawami.W zależności od stanu wskazane będzie leczenie farmakologiczne i niefarmakologiczne.
lb0434
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2016, o 15:53

Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w stawach unkowerterbalnych

Post autor: lb0434 »

Pracę raczej mam siedzącą ale staram sie ruszac czesto bo wiadomo jak siedze dłużej to bardziej boli. W okresie dzieciecym nic nie miałam ,zadnych badan jak i urazów (z tego co pamietam :) ) W tej chwili mam 27 lat wzrost ok 159 a waga ok 54 kg.Jedyne leki to podstawowe przeciwbólowe. A ból oczywiście jest codziennie a leki niekoniecznie przeciwbólowe wskazane raczej aby codziennie brac.Biorę dopiero jak wiem,ze coś cięższego będę robić. Nie wiem czy to ważne ale również zdazaja mi sie nerwobóle miedzyzebrowe.
dimedicus

Re: Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w stawach unkowerterbaln

Post autor: dimedicus »

Jest konieczność wprowadzić ćwiczenia, wskazane też korzystać z basenu(pozwoli to na złagodzenie objawów i wzmocnienie mięśni)Można też włączyć żele czy maści p.bólowe i p.zapalne.
lb0434
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2016, o 15:53

Re: Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w stawach unkowerterbaln

Post autor: lb0434 »

Dziękuje bardzo za pomoc :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post