Przewlekłe zapalenie zatoki szczękowej

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
Burito
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2018, o 15:14

Przewlekłe zapalenie zatoki szczękowej

Post autor: Burito »

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jest to mój pierwszy post na tym forum. Zacznę od początku od kilku lat w sezonie jesienno-zimowym mam problem z zatokami. Obecnie od około 2 miesięcy boli mnie codziennie głowa w okolicy czołowej. Postanowiłem udać się do lekarza laryngologa, który skierował mnie na prześwietlenie RTG zatok. Prześwietlenie wykazało: Znaczne polipowate zgrubienie błony śluzowej wypełnia prawą zatokę szczękową. Pozostałe zatoki oboczne nosa prawidłowo powietrzne.
Trochę się zdziwiłem, ponieważ zatoki szczękowe mnie nigdy nie bolały i nie bolą, zawsze bolały mnie zatoki nad okiem. Czy to tak jest normalne ?
Dostałem skierowanie do szpitala ale odmówili przyjęcia twierdząc, że muszę wykonać jeszcze tomografię komputerową zatok obocznych nosa. No i zostałem z kwitkiem odprawiony, obecnie oczekuję na tomografię a łeb codziennie boli....
Już mam dość codziennego spożywania leków na zatoki w postaci tabletek i w płynie.... Irygacje też nie pomagają, okłady z gorącej soli także co radzicie moi Kochani?

Załączę jeszcze zdjęcie RTG.
Załączniki
rtg-zatoki.jpg
rtg-zatoki.jpg (10.6 KiB) Przejrzano 1361 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post