UROFURAGINUM (Furagina) na zakażenia dróg moczowych

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

UROFURAGINUM (Furagina) na zakażenia dróg moczowych

Post autor: admin. med. »

UROFURAGINUM (Furagina) jest lekiem bez recepty, zawierającym substancję czynną furaginę. Furagina hamuje rozwój bakterii wywołujących zakażenia dróg moczowych.

Skład:
Substancja czynna: furagina (Furaginum), 1 tabletka zawiera 50 mg furaginy. Ponadto lek zawiera: skrobię kukurydzianą, sacharozę, krzemionkę koloidalną bezwodną, kwas stearynowy.

Działanie:
Preparat zaliczany jest do grupy leków dostępnych bez recepty. Zawiera furaginę – substancję, która odpowiada za zatrzymywanie rozwoju chorobotwórczych bakterii (jego działanie obejmuje część bakterii Gram-dodatnich i wiele szczepów Gram-ujemnych) powodujących infekcje dróg moczowych. Już w ciągu kilku godzin od zastosowania preparat łagodzi dolegliwości bólowe i pieczenie, objawy zakażenia pęcherza moczowego pojawiające się w czasie mikcji. Furagina szybko się wchłania i osiąga maksymalne stężenie we krwi w ciągu 30 minut od przyjęcia.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki preparatu
- ciąża
- deficyt dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej
- polineuropatia
- niewydolność nerek
- nie stosować u dzieci i młodzieży

Wskazania:
Stosować preparat w celu wspomagania funkcjonowania układu moczowego

Dawkowanie:
Stosować doustnie. Pierwszego dnia stosować w dawce wynoszącej 2 tabl. x 4/24h, później zmniejszyć dawkę do 2 tabl. x 3/24h. Stosować maksymalnie przez 7-8 dni. W razie potrzeby leczenie powtórzyć po upływie 2 tygodni.
Załączniki
UROFURAGINUM.jpg
UROFURAGINUM.jpg (5.64 KiB) Przejrzano 2514 razy
emgie

Re: UROFURAGINUM (Furagina) na zakażenia dróg moczowych

Post autor: emgie »

Ja ostatnio kupują tą w wersji max, nie trzeba brać po dwie tabletki i cenowo też korzystnie wypada. Ja zaczynam brać, jak tylko czuję, ze się zaczyna, już następnego dnia jest dużo lepiej, ale biorę tabletki dalej, żeby pozbyć się infekcji całkowicie, a nie tylko jej objawów ;)
studentka9
Użytkownicy
Posty: 13
Rejestracja: 8 sie 2017, o 07:27

Re: UROFURAGINUM (Furagina) na zakażenia dróg moczowych

Post autor: studentka9 »

Ostatnio jak dostałam zapalenia, to zdecydowałam się na urofuraginum max, to jest dla mnie duzo lepsze rozwiązanie, bo nie pamiętam często, jak musze brać po kilka tabletek naraz, a super bo działają tak samo skutecznie i szybko
gansa
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 29 sty 2018, o 12:20

Re: UROFURAGINUM (Furagina) na zakażenia dróg moczowych

Post autor: gansa »

Chyba jest wiele leków o tej samej/podobnej substancji czynnej? Ja przy ostatniej infekcji brałam furaginu. Na szczęście pomaga i objawy szybko przechodzą, ale infekcje lubią wracać :(
groszka
Użytkownicy
Posty: 80
Rejestracja: 1 sie 2017, o 21:48

Re: UROFURAGINUM (Furagina) na zakażenia dróg moczowych

Post autor: groszka »

brałam ostatnio przy zapaleniu pęcherza, też w wersji max, mniej tabletek, zadziałało bardzo dobrze, na drugi dzień już była różnica mniej parło mnie na pecherz, nie chodziłam jak zwariowana do toalety
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post