RTG kręgosłup lędźwiowy (L-S) pomoc w poradzie

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
Nowy1337
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2018, o 16:34

RTG kręgosłup lędźwiowy (L-S) pomoc w poradzie

Post autor: Nowy1337 »

Witam, potrzebuję kilku opinii na temat wyniku RTG. Czy warto iść prywatnie do ortopedy czy czekać na termin z NFZ? Na chwilę obecna nie odczuwam żadnego bólu jednak obawiam się, że może to kolidować z obecnie przeze mnie wykonywaną pracą. Poniżej dodaje zdjęcia wykonanego badania wraz z opisem.
RTG.jpg
'Na zdjęciach AP i profilowym lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa widoczne jest zwężenie przestrzeni międzykręgowej L5/S1 z towarzyszącym przodozmykiem II/III stopnia. Niespojenie łuku kręgu S1. Dyskretna osteofitoza na brzegach krawędzi trzonów kegów i na krawędziach powierzchni stawowych wyrostków stawowych w stawach międzykręgowych jest objawem odczynu wytwórczego. Kość krzyżowa o ustawieniu w normie. Lordoza lędźwiowa zachowana.'
Dodam tylko, że jestem w wieku 26 lat i obawiam się, iż może to być coś poważniejszego. Czy na podstawie tych wyników można prosić o porady wstępne? Dziękuję z góry i pozdrawiam.
Nowy1337
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2018, o 16:34

Re: RTG kręgosłup lędźwiowy (L-S) pomoc w poradzie

Post autor: Nowy1337 »

Ktokolwiek wypowie się na ten temat? Dziękuje z góry.
CentrumSynergiaCH
Użytkownicy
Posty: 194
Rejestracja: 5 mar 2018, o 22:14

Re: RTG kręgosłup lędźwiowy (L-S) pomoc w poradzie

Post autor: CentrumSynergiaCH »

Witam, widać kręgozmyk, wg mnie bardzo poważna dysfunkcja, ponieważ opisane jest nie spojenie łuku S1. Jeżeli trafi Pan do dobrego fizjoterapeuty z którym będzie współpracować długoterminowo (konkretne zadania domowe oparte na centralnej stabilizacji - broń Boże mosty "planki" i przeprosty) to dotrwa Pan do emerytury. życzę powodzenia i wytrwałości
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post