Mam nerwiak mortona i nigdzie nie mogę na forach uzyskać inf

Choroby reumatyczne, zwyrodnienia układu kostno-stawowego, stany zapalnymi tkanki łącznej, rozpoznanie, leczenie oraz zapobieganie.
milcia1984
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2016, o 11:04

Mam nerwiak mortona i nigdzie nie mogę na forach uzyskać inf

Post autor: milcia1984 »

Witam,
szukałam już chyba w całym necie ale nie znalazlam to czego chciałam. Moze tutaj ktoś mi pomoze. Zdiagnozowano u mnie to "coś" jak w temacie. Męczę się od ponad roku. Nie mogę chodzić w butach (żadnych) dlużej jak godzina czy dwie. Jeśli nie zdejmę ich na czas ból jest tak silny, że chętnie bym umarła. Nie boli wtedy już tylko stopa tylko promieniuje przez całą nogę. Mialam już robione 2 blokady (zadna nie pomogła nawet na jeden dzień) a potem dostalam Nimesil (tez bez reakcji). Termin operacji (bo wszystko inne zawiodło) w trybie pilnym mam umówiony na luty (bez komentarza). Mam pytania takie jak: jaki długi pobyt w szpitalu, czy od razu po operacji mozna chodzić, czy moze potrzebne będa kule czy coś innego, czy jakaś rehabilitacja, zwolnienie chorobowe? O Mortonie w necie jest duzo ale nie ma nic jak to wygląda w trakcie operacji i po niej bo tym jestem najbardziej zainteresowana. Będę wdzięczna za jakiekolwiek wiadomości. Pisałam juz na kilku forach ale wszedzie cisza...
dimedicus

Re: Mam nerwiak mortona i nigdzie nie mogę na forach uzyskać

Post autor: dimedicus »

Skoro termin zabiegu już jest zdecydowany to wyjaśnię w kilku słowach.Sam zabieg nie jest skomplikowany i wykonywany w znieczuleniu podpajęczynówkowym (rdzeniowe)można też ogólnym.Polega na wycięciu nerwu lub tak ułożenia aby nie był uciskany.Przeważnie występuje ucisk kości na nerw, między 3-4 palcem lub 2-3,W zależności od rodzaju zabiegu,hospitalizacja trwa max do3-4 dni.Po operacji tydzień w opatrunku i następnie nosi się specjalne obuwie aż do czasu wygojenia,wskazane stosować kule dla ułatwienia chodzenia przez tydzień.Rehabilitacja nie jest potrzebna,oczywiście zwolnienie lekarskie w zależności od potrzeby stanu,do miesiąca czasu.Powikłania jakie mogą wystąpić, co nie oznacza, że muszą:krwiak, zakażenia, okresowe uczucie drętwienia.
milcia1984
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2016, o 11:04

Mam nerwiak mortona i nigdzie nie mogę na forach uzyskać inf

Post autor: milcia1984 »

dziękuję za odpowiedź.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post