Skręcona kostka

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
damek392
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 8 gru 2018, o 18:23

Skręcona kostka

Post autor: damek392 »

Witam
Dokładnie tydzień temu skręciłem kostkę. Lekarz założył szybę gipsowa i przepisał zastrzyki Ckexane. Dodatkowo zimne okłady i altacet. Byłem w piątek na kontroli. Lekarz nawet nie wstał zza biurka. Powiedział tylko żeby powoli w domu jak leze ściągać sobie ten gips i dużo smarować. Ok, zajechałem do domu, odwinalem, ściągnąłem. Kostka napuschmoeta cała. Obie strony sine, ale bardziej zewnętrzna spuchnięta. Mówił, żeby obciążać powoli stopę u próbować stawać na nią. Problem w tym, ze ja jej nawet nie mogę oprzeć, bo czuje jak mi wszystko naciąga i boli. Dodatkowo nie mogę ruszać nia w ogole -„nie potrafię”. Palcami tez nie ruszam, jedynie paluchem drgam lekko. Jak wstaje z łóżka to zakładam gips, ale wtedy czuje przeszywający ból, jakby mi miała kostka eksplodować.
Dorzucam zdjęcia rtg. Proszę o analizę i jakieś porady co mam dalej zrobić. Zdziwiony był dlaczego ja nie staje ba tę stopę. Złamania nie stwierdzono. Okolice ścięgna Achillesa mocno napuchnięte i bolące. Dodatkowo nad kostka, kawałek nogi do góry zgrubiałe i bolące.
Załączniki
skrecona-kostka-rtg.jpg
CentrumSynergiaCH
Użytkownicy
Posty: 194
Rejestracja: 5 mar 2018, o 22:14

Re: Skręcona kostka

Post autor: CentrumSynergiaCH »

Witam, Proszę jak najszybciej udać się do terapeuty manualnego. Taki wykwalifikowany fizjoterapeuta postawi Pana na nogi w szybkim czasie. nie ma się co zastanawiać, im dłużej będzie Pan funkcjonował w takim stanie tym bardziej zakorzenią się nieprawidłowe schematy ruchowe które później trudno wyplewić. pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post