Lity, hyperechogenny guzek tarczycy

Choroby przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy, jajników.
dorotkaretm
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 27 lis 2016, o 18:54

Lity, hyperechogenny guzek tarczycy

Post autor: dorotkaretm »

Witam serdecznie,

chciałabym prosić o interpretację mojego wyniku badania USG tarczycy. Bardzo się martwię czy wykryte guzki mogą mieć postać nowotworową...Czy potrzebne jest wykonanie biopsji? Czy moja tarczyca wymaga specjalistycznego badania?
Będę BARDZO wdzięczna za odpowiedź. Bardzo się martwię.

Opis badania:

"Wymiary tarczycy: Płat prawy: - 17x14x43 mm Płat lewy: - 15x16x42 mm Cieśń:3 mm
W PL lity, hypoechogenny guzek 5x7x3 mm i lity, hyperechogenny guzek 8x6x7 mm, ponadto w obu płatach po kilka płynowych vs lito-płynowych guzków po około 3 mm.
Miąższ tarczycy w całości o prawidłowej echogeniczności i strukturze, bez innych zmian ogniskowych.
Przepływy miąższowe nieznamienne, nie są wzmożone.
Okoliczne węzły chłonne bez zmian "
dimedicus

Re: USG Tarczycy - interpretacja wyniku

Post autor: dimedicus »

Nic nie wskazuje tu aby to były guzki podejrzane.
nasajew
Użytkownicy
Posty: 77
Rejestracja: 15 wrz 2016, o 12:09

Re: USG Tarczycy - interpretacja wyniku

Post autor: nasajew »

A gdzie w Warszawie są w miarę krótkie kolejki na USG tarczycy? Czy tego typu badania wykonuje się w miarę szybko?
dorotkaretm
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 27 lis 2016, o 18:54

Re: USG Tarczycy - interpretacja wyniku

Post autor: dorotkaretm »

Ja mam pakiet medyczny w Medicover zapewniony przez zakład pracy. Czekałam ok.tygodnia. A wykonywałam w Szpitalu Medicover na Wilanowie.
ailana
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 141
Rejestracja: 15 lis 2016, o 12:48

Re: Lity, hyperechogenny guzek tarczycy

Post autor: ailana »

USG tarczycy można wykonać w przychodni, potrzebny jest tylko odpowiedni sprzęt oraz lekarz który je wykonuje. O ile sprzęt zwykle nie jest problemem to problemem może być brak specjalisty który to wykona i zinterpretuje. W Warszawie masz co najmniej kilkunastu dobrych endokrynologów, ale większość z nich wykonuje badania prywatnie. Z tego co wiem, to na bieżąco robią to w Enel Med, oddział przy JPII 29. Np dr M. Abramczyk.
Lonika
Użytkownicy
Posty: 30
Rejestracja: 7 lis 2016, o 15:54

Re: Lity, hyperechogenny guzek tarczycy

Post autor: Lonika »

a majac taki pakiet medyczny mozna tez robic badania np laboratoryjne bez kolejek?
lolo
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 8 sty 2019, o 09:38

Re: Lity, hyperechogenny guzek tarczycy

Post autor: lolo »

Lonika tak można badania laboratoryjne, sa terminy do internisty czy sepcjalistów, na badania usg, rezonanse i masa innych. Przynajmniej u nas tak jest w tych pakietach z [mod] które wykupił nam pracodawca. Bardzo fajna i wygodna sprawa !
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post